Golden State Warriors Kevin Durant Iguodala
Golden State Warriors

Kevin Durant Serbest Kaldı

580görüntüleme

DURANT’TAN BÜYÜK FEDAKARLIK

NBA 2017 şampiyonu Golden State Warriors yeni sezonda kadroyu korumak istiyor. Geçen sezon Oklahoma City Thunder’dan transfer edilen süper star Kevin Durant Warriors ile olan kontratındaki opsiyonunu kullanmayarak serbest kaldı. Kevin Durant bu hamleyle takımının Andre Iguodala ile yeniden anlaşması için zemin yaratacak.

Finallerin MVP’si Durant kontratında bulunan 27.7 milyon dolarlık oyuncu opsiyonundan vazgeçerek Iguodala’nın takımda kalması için büyük fedakarlık yaptı. Yeni sözleşmesinde yaklaşık yıllık 4 milyon dolar indirime gitmesi bekleniyor. Şampiyonluğun baş mimarlarından Durant serbest kaldıktan sonra tekrar Golden State Warriors ile sözleşme imzalayacak. Durant böylece Warriors’ta mutlu olduğunu ve yeni şampiyonluklar için fedakarlık yapabileceğini gösterdi. Öte yandan tecrübeli oyuncu Andre Iguodala için bu yaz döneminde maksimum kontrat verecek talipleri oldukça fazla. Hawks, Bulls, LA Clippers, Wolves ve UTH Jazz Iguodala’yı kadrolarında görmek için çalışmalara başladı. Warriors yönetimi tecrübeli oyuncuyu kaybetmek istemiyor. Iguodala’nın yakın zamanda kararını vermesi bekleniyor.

durant iguodala ile ilgili görsel sonucu

Takımın bir diğer süper starı Stephen Curry’de geçtiğimiz günlerde verdiği demeçte; “Bu ekibi bir arada tutmak için elimizden geleni yapacağız. Grup olarak en iyisi olduğumuzu biliyoruz. Kimseden fedakarlık yapmasını beklemiyoruz ancak ben öyle yapacağım. Durant de bu şekilde davranacak.” demişti.

durant iguodala ile ilgili görsel sonucu

Yeni sezon öncesi son şampiyon Golden State Warriors’ta kimlerin gidip, kimlerin kalacağı merak konusu.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın