MVP Kevin Durant Golden State Warriors

Kevin Durant: “Biz sadece beraber iyi oynayan bir ekibiz”

DURANT SÜPER TAKIM BENZETMESİ HAKKINDA KONUŞTU

Kevin Durant süper takım oldukları iddiaları hakkında yaptığı açıklamada;

“Öncelikle, herkes Steph Curry’yi takımında istese ilk sıradan seçilirdi. Birçok takım onu es geçti. Ondan şüphe edildi. Kimse bu kadar iyi olacağını düşünmemişti. Klay Thompson’ın ortalama üstü bir şutör olması bekleniyordu. Lige ilk geldiğinde Klay’le ilgili beklenen bundan ibaretti. Draymond Green lige gelirken 4 numara için kısa bir oyuncu olarak görülüyordu. Kimse onu istememişti. Herkes bu ligde oynayamayacağını, NBA’de ilk beş olamayacağını söylüyordu. Shaun Livingston çok feci bir diz sakatlığı geçirmişti. Kimse onu istemedi. Kimse yeniden bildiğimiz Livingston olacağını düşünmedi. Andre Iguodala birkaç kez takas edildi. Kimsenin istemediği bir oyuncuydu. Kısacası, birçok kişi bu takımın bugün bulunduğu yerde olmasını beklemiyordu bile.

Bu mu ‘süper-takım?’ Hayır, biz sadece beraber iyi oynayan, uyumlu bir ekibiz. Güçlü yanlarımızı maksimize etmeyi başaran da bir koçumuz var. Bu kadar. Burada olmak istiyorum. Sadece bir şampiyonluk kazandık. Bunu tekrar yapıp yapamayacağımızı görelim. Bunu söylemek garip, şampiyonluk ana hedef ama şu an benim için bunu söylemek kolay. Umarım başarırız.” dedi.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez…
unalruhi32@hotmail.com

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
fikret orman
Fikret Orman: “Kazanacağımız maçı ne hale getirdiler”

BAŞKAN TARAFTARLARA SİTEM ETTİ Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Akatlar'da oynanan olaylı Fenerbahçe derbisi ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Basketbol Süper...

Kapat