Golden State Warriors

GSW, KD ile nasıl olur?

528görüntüleme

illo-kevin-durant-warriors-ftr-111715_vvc3jvn6tmis1hbhoy14qrj1bherkesin bildiği gibi sahada bir top var 24 saniyede çembere atılması gerekiyor. GSW”nin oluşturduğu kadroya bakarsak her şekilde o top çembere ulaşır ancak nasıl ulaşır orası Steve Kerr’in yeteneklerine kalıyor. NBA tarihinin bana göre en iyi şutör ikilisini bulunduran(SplashBrothers) GSW görev adamları Harrison Barnes’i gönderip yerine ligin en iyi skorerlerinde KD’yi aldı. Bunun yanında ciddi bir centre sıkıntısı olan GSW Bogut’u gönderip yerine Zaza’yı aldı; yanına da emektarlardan David West’i ekledi. Bunun sonucunda pota altını 2 yıldır olmadığı kadar savaşçı yapıp bir sorununu daha çözdü.

Gelecek sezon için ise bana göre en büyük sorunları hücumda top paylaşımı. Bu durumda Curry, Thompson, KD, Green ve Zaza beşinde her pozisyon için kara verici konumuna kimin geçeceği büyük problem oluyor. Steve Kerr’in Green’in hücumu yönlerdirmesini isteyip 3 büyük atıcıyla rakipleri kolay geçeceğini düşünsem de Curry, Thompson ve KD arasında olası bir rekabet, durumu hangi hale getirir onu da sezon içinde göreceğiz.

Önümüzde iki senaryo olacak :

İlk senaryoda tüm takım KD’yi her pozisyonu için kabullenmiş ve atmasına karışmadan Curry ile beraber skor yükünü çeken konumda gören, takımın değişmeyen bir parçası haline getirdiği senaryo

ikincisi ise Curry’nin ayrı KD’nin ayrı telden çaldığı kaos hücumlarına yakın bir hücum düzeninin olduğu senaryo, bu durumda işler hiç beklenmediği kadar iyi de olabilir, bu kadro bunları haketmiyor yazık değil mi denilen hale de gelebilir.

Yine de ne olursa olsun KD’den bahsediyoruz ve final serisinde Curry ve Thompson’un kitlendiği ikisinin de skor atamadığı zamanlarda KD’nin olması GSW için inanılmaz bir lüks olacak.

2 yorum

Bir cevap yazın