Warriors Beyaz Saray'a gitmeyecek
Golden State Warriors

Golden State Warriors Beyaz Saray’a Gitmiyor

534görüntüleme

SON ŞAMPİYON WARRIROS, TRUMP’I ZİYARET ETMEYECEK

Golden State Warriors final serisinde ezeli rakibi Cleveland Cavaliers’ı 4-1 ile geçerek NBA şampiyonu oldu. Şampiyonların her sene ziyaret ettiği Beyaz Saray’a bu sefer ziyaret olmayacak. ABD Başkanı Donald Trump, seçim günlerinden bu yana ırkçı söylemleriyle bir çok NBA yıldızı tarafından tepki görmüştü. Başta Steve Kerr, Curry ve LeBron olmak üzere bir çok NBA oyuncusu ve takımları Trump aleyhine olan seçim kampanyalarına destek vermişti. ABD basınına göre; Donald Trump‘ın başkanlığını protesto eden 2017 NBA şampiyonu Golden State Warriors, bu sene geleneğe uymayıp Beyaz Saray‘a çıkmayacak. Golden State Warriors en son Beyaz Saray ziyaretini 2015 NBA şampiyonluğu sonrası dönemin ABD Başkanı Obama’ya yapmıştı.

İlgili resim

Golden State Warriors yönetimi ise  “Henüz Beyaz Saray’dan bize bir davet gelmedi. Kararımızı zamanı gelince vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

Golden State Warriors takım olarak Beyaz Saray ziyaretini istemese de yönetim sakin ve ılımlı bir tutum sergilemeye çalışıyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın bu protestoya vereceği tepki ise merakla bekleniyor.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın