blank
Golden State Warriors

DeMarcus Cousins parkelere G-League’de geri dönüyor

SACRAMENTO, CA - FEBRUARY 25: DeMarcus Cousins #15 of the Sacramento Kings reacts after being called for a foul during their game against the Memphis Grizzlies at Sleep Train Arena on February 25, 2015 in Sacramento, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)
509görüntüleme

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sezonlarda formasını terlettiği New Orleans Pelicans’da yaşadığı sakatlığın izlerini ancak bugünlerde yavaş yavaş silmeye çalışan Cousins, sonunda emeğinin ekmeğini yiyecek gibi duruyor. Cousins, G-League’de parkelere dönüyor!

Her ne kadar sakatlığı artık atlatmış gibi sayılsa da 28 yaşındaki oyuncunun şuanki fiziği, NBA için yeterli bir konumda değil. Bu sebeple Golden State Warriors, başarılı sporcuyu NBA’de riske etmeyerek öncelikle G-League’e yollayacak.

G-League’de Santa Cruz forması altında maç ritmi kazanmaya başlayacak yıldız oyuncu, öncelikle yalnızca antrenmanları takip edecek ve eğer istediği bir kısım olursa bu bölümde idmana istediği yerden dahil olabilecek.

Geçtiğimiz sezon Pelicans formasını her ne kadar 48 maç gibi az bir maç sayısında terleten Cousins, buna rağmen 25.2 sayı, 12.9 ribaund ve 5.4 asist gibi mükemmel ortalamalar tutturmuştu.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın