blank
Golden State Warriors

Curry tam da bıraktığı yerden aynen devam ediyor

428görüntüleme

Kısa bir ayrılığın ardından takıma geri katılan Curry, adeta bir makine gibi aksamadan oynamaya devam ediyor.

Golden State Warriors’un son 4 sezonda aldığı 3 şampiyonlukta hiç şüphe yok ki en büyük paylardan biri Stephen Curry’e ait. İşte bu büyük payı sırtlayan Curry’nin takımını yalnızca bir kaç maçlığına yalnız bırakması bile GSW’nin onun değerini bir kez daha anlamasına yetti de arttı. Oldukça kötü skorlar alınan bir kaç maçlık serinin ardından takıma yeniden katılan Curry, skoru tam da bıraktığı yerden devam ettiriyor.

Sabah saatlerinde Wolves ile karşılaşan GSW’de Curry, rakip potaya tamı tamına 38 sayı bıraktı ve bunun yanına bir de 7 ribaunt ve 6 asist ekledi. Ayrıca Green’in de ilk 5’e döndüğü müsabakada Klay Thompson 26, Kevin Durant ise 22 sayı ile takımlarını 116-108’lik  yakın bir galibiyete taşıdılar.

Ayrıca en dikkat çeken istatistiklerden biri de yine Curry’e ait. Curry, sakatlıktan döndüğü maçlarda ortalama 31.4 sayı ile oynuyor. Çoğu oyuncu sakatlıktan sonra G-League ile parkelere dönerken kendi takımıyla oynamaya başlayan Curry, bununla da yetinmiyor ve takımına inanılmaz bir skor katkısı veriyor.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın