Golden State Warriors

Bir yerde üçlük rekoru olunca GSW galibiyeti de kaçınılmaz oluyor

552görüntüleme

Yalnızca bir kaç saat önce oynanan Golden State Warriors ve Sacremento Kings maçında kazanan, tabii ki ezici derecedeki üstün kadrosuyla GSW oldu. Bu maçı NBA tarihinin sayfalarına yazan şey ise maçta kırılan bir rekor.

Tamı tamına 41 adet üçlük izlediğimiz bu maç, gerçekten uzunca süre unutulacak gibi bir karşılaşma değil. Baştan sonra çekişmeli geçen ve skorun da oldukça yakın bittiği maçta Golden State, rakibine yalnızca 123-127 gibi bir skor ile üstünlük kurabildi.

GSW’un yıldız oyuncusu Curry, yine şaşılmayacağı gibi takımının skor yükünü çeken isimlerinden başında 42 puan yer alıyor. Bu skorunda ise attığı 10 üçlüğün büyük payı var. Curry’i Kevin Durant 29 ve Klay Thompson ise 20 sayı ile takip ediyor.

Tüm bunlara karşın Kings tarafında da yine benzer skorlar görmek mümkün ancak takımın en skorer ismi olan Buddy Hield’ın 32 sayısı dahi takımına galibiyeti getirmek için yetmedi. Buddy’i benchten gelerek destekleyen Justin Jackson 28 sayılık bir katkı ile oynarken eski Fenerbahçeli Bogdan Bogdanovic ise 17 sayılık mütevazi sayılabilecek bir skora ulaştı.

Bu skorla birlikte GSW’un sezon derecesi 26-14’e gelirken Sacramento Kings ise 19-20’ye düştü.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın