klay-thompson-trail-blazers

Golden State Warriors Kasım Ayında Bambaşka

Golden State Warriors, üç yılda kazandığı iki şampiyonluğun yanı sıra normal sezonda yaptıklarıyla da NBA’e her an damga vurmaya devam ediyor.

Tarihin en iyi takımlarından olan Warriors, her yıl normal sezona yaptığı muazzam başlangıçla dikkat çekiyor. Kasım aylarında 2015’ten bu yana neredeyse kusursuz bir performans sergiliyorlar.

2015-2016 sezonunda Kasım ayında 16 maç oynayan Warriors, bu maçların tamamını kazanma başarısı gösterdi ve rakiplerine ortalama 16 sayı fark attı. Ertesi sezon ise 15 maç oynadı son şampiyon ve bu maçların 14’ünden galibiyet ile ayrıldı. Alınan tek mağlubiyet ise Los Angeles Lakers karşısında geldi.

Bu sezon şu ana kadar Kasım ayında 5 maça çıkan Warriors, San Antonio ile başlayan seriye son olarak Philadelphia 76ers ile devam etti. Son üç sezonun toplamında ise 36 maçın 35’ini kazanmayı başardılar ve rakiplerine ortalama 17,3 sayı fark attılar.

Anlaşılan o ki Warriors, tarihin en iyi takımlarından biri olduğunu her alanda tekrar tekrar kanıtlamayı kafaya koymuş durumda. Bunu da yalnızca kazandıkları maçlarla değil kazanırken rakipleri karşısında aldıkları rahat galibiyetlerle de ortaya koyuyorlar.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Furkan Korkmaz Açıklamalarda Bulundu

Genç yıldızımız Furkan Korkmaz, Philadelphia 76ers’in Golden State Warriors’a 135-114 kaybettiği maçta ilk kez NBA parkelerine çıktı. Maçın bitimine 3...

Kapat