blank
Chicago BullsGolden State WarriorsNBA

Golden State Warriors adını tarihe kazıdı !! ( Maç Özeti )

338görüntüleme

Golden State Warriors, bu gece Memphis Grizzlies’i evinde mağlup ederek kırılması zor olan rekoru kırarak adını tarihe kazıdı!

Sezon boyunca sadece NBA severler değil tüm basketbolseverlerin de dilinden düşmeyen iki isim vardı : Stephen Curry ve Golden State Warriors! Kırılmadık rekor bırakmayan Golden State Warriors, bu maçı da kazanıp 82 maçta 73. galibiyetini alarak, Chicago Bulls‘a ait olan 96-97 sezonunda normal sezonda 72 galibiyetle elde ettiği ve 20 yıldır kırılamayan rekorunu da kırdı.

maxresdefault-520x245

Sezona 24-0’lık seri ile başlayan Golden State Warriors, bu sezon ligde sadece 9 mağlubiyet aldı. Mağlup olarak tamamladığı maçlar ise şöyle: Milwaukee Bucks, Dallas Mavericks, Denver Nuggets, Detroit Pistons, Portland Trailblazers, Los Angeles Lakers, Boston Celtics, Minnesota Timberwolves, San Antonio Spurs.

Galibiyette en büyük paya sahip olan oyuncu ise şüphesiz ki Stephen Curry‘ydi. Geçtiğimiz sezonun “En Değerli Oyuncusu” seçilen ve bu sezon boyunca oldukça yüksek bir sayı ortalaması ile oynayan Curry, Memphis Grizzlies’e karşı 10 üçlük ile birlikte 46 sayı ile maçı tamamladı.

Play-offlara yükselen Warriors’un ilk tur rakibi ise Houston Rockets oldu.

Warriors’ın bu rekoru kırmasıyla birlikte ilk tebrik Chicago Bulls’tan geldi. 20 yıllık eski rekorun sahibi Chicago Bulls’un tweeti şöyle:

chicago

 

https://www.youtube.com/watch?v=j0Iks3lh5-U

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın