Köşe YazılarıNBA

Geleceğin 1 numarasını hala tanımıyor musunuz?

898görüntüleme

“Freak(ucube)”, “Mountain(dağ)” ve “Thanos(bir tür mutant)”, NBA tarihini yeniden yazmak üzere olan genç canavar Zion Williamson’a takılan lakaplardan bazıları. Tahminen bu sene NBA draft listesine ilk sıradan giriş yapacak fakat siz onu yalnızca draft listesine değil basketboldaki en korkunç şeyler listesine de yazabilirsiniz.

O halen Golden State Warriors koçu Steve Kerr’in kafasında olan bir kolej basketbolu fenomeni. NBA’de kurulan en iyi kadro olarak yorumlanan Warriors kadrosuna yakışacak türden bir oyuncu ve inanılması güç ama Zion 2000 doğumlu.

Lebron’un eşsiz olduğunu düşünürdüm, sanırım şimdi yenisi geliyor.

Steve Kerr

Zion 2,01 ve 130 kiloluk bir dev. NBA’in daha önce şahit olmadığı bir fiziğe sahip. Gelecek sene NBA’e adım atacak ve şimdiden ligdeki en ağır ikinci oyuncu konumunda olacak. Hatırlatmak isterim ki seneye sadece 19 yaşında olacak.

O şu anda neredeyse herkes tarafından tanınıyor. Bunun sebebi ise oynadığı takımda (Duke) rakiplerin korkulu rüyası haline gelmesi ve onu fenomen haline getiren internette dolaşan inanılmaz videoları. Öyle ki henüz 18 yaşındaki bir kolej basketbolcusu olmasında rağmen sosyal medyada 2.1 milyon takipçiye sahip. Birçoğuna göre o Lebron’dan sonra gelen yıldız.

Dilerseniz aşağıdan Zion Williamson’ın ne tür bir canavar olduğunu izleyip görebilirsiniz.

H. Alperen Aydın
Marmara Üniversitesi. İngilizce Öğretmeni,Yazar. Yayımlamaya değer bulmadığı 2 romanı ve çok sevdiği basketbolu var.

Bir cevap yazın