NBA

GANTER: Raptors’ın Ilerlemesi Büyük Üstüne Büyük Olacak Gibi Görünüyor

Raptors baş antrenörü New Orleans’a tek taraflı bir kaybın ardından, “Bence bu biraz değerlendirmemiz gereken bir şey” dedi. “Böyle büyük, gerçekten büyük, büyük biriyle karşılaştığımızda, olduğumuz gibi mi kalacağız yoksa bir merkezimizi onlarla biraz daha eşleştirmeye mi çalışacağız? değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Hemşire adına büyük bir taviz değil. Ligin çoğunluğunda, uyum sağlamanız gereken bir pivot yok. İstisnalar muhtemelen Philadelphia’da Joel Embiid, New Orleans’ta Jonas Valanciunas, Denver’da Nikola Jokic, Minnesota’da Karl Anthony Towns, Portland’da Jusef Nurkic, Utah’ta Rudy Gobert ve Miami’de Bam Adebayo gibi bariz adayları içeriyor.

Nurse ve Raptors’ın, Minnesota with Towns’ta güvertede üçüncüsü ile bu gruptaki iki kişiye karşı arka arkaya kayıplar yaşaması tesadüf değil. Ancak Raptors, programın tüm yıldızların ardından bölümünde bu yedi kişiden biri ile en az sekiz kez daha karşılaşacak.

Raptors’ın normal beşli Fred VanVleet, Gary Trent Jr., OG Anunoby, Scottie Barnes ve Pascal Siakam’a sorun çıkaran şey, merkez konumdaki hacim ve uzunluğun eklenmiş dışarı adım atma boyutu boyutuyla birleşimidir.

Nurse, 120-90’lık popo tekmesinden sonra, “Bazı maçları iyi yapıyoruz ve öne çıkıyoruz, kapışıyoruz ve tuzak kuruyoruz ve gerçekten aktifiz ve bunların hiçbirini (Pelicans ve Valanciunas’a karşı) yapamıyoruz” dedi. Raptors, Büyük Kolay’da emildi.

Nurse, “İçinde bulunduğumuz oyunlardan sadece biriydi ve bu gece yeterli enerji ve iletişim olmadan tekrar çıkamadık” dedi. “Ve bazen dışarıdaydık ve bizim olmadığımız tam ortasına sürdüler. Yani orada kötü bir kombinasyon oldu. Genelde, bilirsiniz, her zaman içeride ve dışarıda olmamız gerektiğini konuşuruz ve dışarı çıkmamız gerektiğinde içerideymişiz gibi görünürüz ve içeride olmamız gerektiğinde dışarıda oluruz. Bu tür geceler.”

Raptors’un Siakam, Anunoby ve Barnes’ın ön sahasının en büyük uzunlardan bazılarına karşı bile başa çıkabileceğine dair umut baştan beri vardı, böylece beşli başladı – ki bu, sahanın büyük çoğunluğu için sahanın her iki tarafında da iyi oldu. birlikte oldukları zaman – sürekli olarak oyuna birlikte başlayabilir ve dakikaların çoğunu oynayabilir.

Nurse, belki de bu beşten vazgeçmeye ve dördü ile daha geleneksel bir merkeze başlamaya meyilli gibi görünüyor, o gecelerde en büyük ve en çok yönlü merkezler muhalefetin bir parçası.

Bu başlangıçları yapmak için Khem Birch veya Precious Achiuwa için kimin çıkacağı ilginç olacak. Muhalefetin yapısına göre de değişebilir.

Raptors’un 17 Ocak’a kadar uzanan en son altı mağlubiyetinden beşi Valanciunas, Jokic, Nurkic, Adebayo ve Nik Vucevic’e karşı geldi. Bu uzunlar her zaman muhalefetin en etkili üyesi değildi, ancak hepsinin bu oyunlarda sağlam geceler geçirdi ve bu eğilim muhtemelen Raptors’ın Çarşamba günü daha geleneksel bir merkeze başlayacağını görecek.

Thad Young’ın ligde geçirdiği 15 yılda görmediği bir savunma ya da hücum seti yok. Ancak Raptors, NBA’deki belki de en pozisyonsuz basketbolu oynuyor, bu da takım değiştirirken normal adaptasyona bir başka uyum katmanı anlamına geliyor.

Young, Pazartesi günü New Orleans’ta bir Raptors formasıyla ilk koşusunu yaptı ve yerinde görünmedi, ancak bunun da tamamen rahat bir his olmadığını kabul etti.

Young, “Bence en büyük, en zor kısım, bir veya iki pozisyonun aksine birden fazla pozisyon öğreniyor olmam” dedi. “Şu anda birden beşe kadar her yerde öğreniyorum ve çünkü tüm parçalar sahada değiştirilebilir, bu yüzden bence hücumu öğrenmenin en zor kısımlarından biri de bu, o kadar çok benzer adamımız var ki topu itin ve arayı başlatın ve oyunları başlatın ve bildiğiniz ilk hücumu başlatın, hücumu her pozisyondan öğrenmek biraz daha zor. Bilirsiniz, bir günde beş pozisyon öğrenmeye çalışıyorsunuz.”

Ama bu daha kolay son. Raptors’ın şapkalarını astığı savunma, NBA’deki normdan daha da farklı. Sahadaki beş kişiden her birinin bir an önce başka bir rakibe geçebilmesini gerektirir.

Young bu konuda zaten iyi, ancak sahanın sonunda yeni takım arkadaşlarıyla uyum içinde olmak açısından Young biraz zaman alacağını kabul ediyor.

“Muhtemelen orada olacağım birçok kadro, kadro değiştirmek gibi olacak, bu yüzden bu da o kadar zor değil” dedi. “Biliyorsun, belli ki, beni tanıyorsun, biliyorsun, D oynamakla tanındığım şey bu ve bu yüzden sahada doğaçlama yapabilirim, ama doğaçlamaya başladığınızda bu bir belki iki adam. doğaçlama ve diğer üçü ne yaptığınızı bilmiyor.

Young, “Yani benim için beşe beş gidebileceğimiz pratik zamanımız olmadı” dedi. “Yani orada öylece bir şeyler karıştırmak istemiyorum. Ama çoğunlukla, oraya gitmek sadece bildiğinizi hissetmek için oynuyorum ve erkeklere nasıl yardım edebileceğimi bulmaya çalışıyorum.”

Related posts

Şöhretler Müzesi 2016 Açıklandı!!

Akif Enes Kütük

Dwyane Wade Bulls’ta kaldı

Ruhi Ünal

Josh Jackson: Hiç Bir Yere Gitmiyorum

Kenan Bojadzic

Leave a Comment