NBA

Furkan Korkmaz NBA’e Mi Gidiyor ?

415görüntüleme

SIXERS FURKAN HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜNÜ AÇIKLADI

Bu sezon Banvit forması giyen 20 yaşındaki genç yıldız Furkan’ın aklında NBA var. 2.02’lik kısa forvet, guard pozisyonlarında oynayabilen Furkan’ın NBA hakları Sixers’ta bulunuyor. Amerikan basınında çıkan haberlere göre Furkan Korkmaz’ın bu yaz NBA’e gitmek istediği ancak Kulübü Philadelphia 76ers’ın buna sıcak bakmadığı öne sürüldü. Bu sezon Philadelphia 76ers yetkilileri tarafından yakından takip edilen Furkan’ın geleceği merak konusu.

furkan korkmaz draft ile ilgili görsel sonucu

Amerikan basınında Philadelphia Inquirer’den Keith Pompey’nin haberine göre; Bu sezon Banvit’te kiralık olarak forma giyen Furkan Korkmaz’ın Anadolu Efes ile 2 yıl daha kontratının olmasına rağmen bu yaz Philadelphia 76ers’a imza atmanın önceliği olduğu ancak Sixers yönetiminin henüz buna sıcak bakmadığı yazıldı.
Philadelphia 76ers yetkilileri aceleci davranmayıp Furkan’ın biraz daha kendisini geliştirmesini istiyor. Ayrıca fizik ve direnç olarak henüz yeterli kapasitede olmadığı düşünülüyor. Bu sezon Banvit’te başarılı performans sergileyen Furkan, Basketbol Süper Ligi’nde 10.3 sayı ortalamasına ulaştı. Ayrıca Banvit’in ikinci olarak bitirdiği Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ‘Yılın En İyi Genç Oyuncusu’ ödülünü kazandı.
2016 yılında 1. turdan seçtiği Furkan Korkmaz’ın bu yaz 675 bin dolarlık çıkış ücreti bulunuyor.
Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın