NBA

Emircan Koşut ve Furkan Korkmaz 2016 NBA Draft’ında

emircan-furkan

Anadolu Efes forması giyen oyunculardan Emircan Koşut ve Furkan Korkmaz’ın 2016 NBA Draft’ında boy göstereceği açıklandı.

İki oyuncunun da menajerliğini yapan Misko Raznatovic tarafından @MiskoRaznatovic twitter hesabından yapılan açıklamada oyuncuların seçmelerde yer alacağı açıklandı.

emircankosut-furkankorkmaz

Anadolu Efes’te forma giyen 1997 doğumlu genç yıldız Furkan Korkmaz ve 1995 doğumlu dev pivot Emircan Koşut NBA 2016 draftında kendilerini kanıtlama fırsatı bulacaklar. Basketbol çevrelerinde Furkan Korkmaz’ın kesinlikle seçileceği yönünde görüşler olmasına karşın Emircan Koşut’un kararı sürpriz olarak karşılanıyor. Bulunduğumuz sezonda Euroleague’de 19 maçta sahaya çıkan Furkan, maç başına 10:44 süre sahada kaldı ve 3.5 sayı, 0.8 asist, 1.4 ribaundluk ortalamalar yakaladı. Buna karşın Emircan Koşut Anadolu Efes’in maçlarında kayda değer süreler alamadı.

Avrupa basketbolunun önde gelen menajerlerinden Raznatovic’in portföyünde yer alan Zizic, Shako Torrelodones ve Guduric’in de 2016 NBA Draft’ına katılmaları bekleniyor.

Related posts

GSW, Kings maçında kırdığı üçlük rekorunu 11 gün sonra daha da ileri taşıdı

Orçun Yıldırım

Furkan Korkmaz NBA’de Başarılı Olabilecek Mi?

Burak Mutlu

“Sakallı” Houston Rockets tarihinde söz sahibi olmaya devam ediyor!

H. Alperen Aydın

Leave a Comment