blank
Los Angeles Lakers‎NBA

Efsane Erken Emekli Oldu

266görüntüleme

NBA’nın efsane koçlarından Byron Scott emekliliğe ayrıldığını basına bildirdi. Geçtiğimiz sezonun Nisan ayında Los Angeles Lakers ile yollarını ayıran efsane Koç bundan önce New Jersey Nets, New Orleans Hornets ve Cleveland Cavaliers’ı çalış ve başarılı olmuştu.

Oyuncu olarak ise Los Angeles Lakers’ın show time zamanında üç şampiyonluk elde ederek hem NBA hem de Dünya’da bir efsane olmaya başarmıştı. Kariyerinin son döneminde Avrupa’ya gelerek Panathinaikos ile de bir sezon geçiren efsane, burada da şampiyonluk elde etmeyi ihmal etmemişti.

Draft’ta, birinci tur dördüncü sıradan San Diego Clippers tarafından seçilen ve kariyerine yılın çaylak ödülünü de kazanarak başlayan, Magic Johnson ile efsane olmayı başaran, 3 şampiyonluk yüzüğünün sahibi olan ve NBA’de Koç olarak kendini kanıtlamış Byron Scott’a basketbol adına kattıkları ve bize bu oyunu biraz daha sevdirdiği için teşekkürü borç biliriz. Ayriyetten efsane Koç’a ESPN’deki yeni işinde mutluluklar diler ve orada da hayatı boyunca olduğu gibi başarılı olacağından eminiz.

Bir cevap yazın