Wade Bulls'ta kaldı

Dwyane Wade Bulls’ta kaldı

CHICAGO BULLS WADE İLE YENİDEN ANLAŞTI

Dwyane Wade 24 milyon dolar değerindeki opsiyonunu kullandı ve bir yıl daha takımda kaldı. 35 yaşındaki Wade 2017-2018 sezonunda da Chicago Bulls’ta mücadele edecek. Wade’in karar vermek için 27 Haziran tarihine kadar zamanı olmasına rağmen erken davrandı. Bulls yönetimi Wade’in başka bir takımdan böyle bir kontrat bulmasının zor olduğunu ve kararının olumlu olduğunu aylar önce bildiklerini belirtti. Tecrübeli yıldız geçen sene yaz döneminde 13 yıldır formasını giydiği Miami Heat’ten ayrılarak Bulls’a transfer olmuştu. Wade yeni takımında ilk sezonunda, 18.3 sayı, 3.8 asist, 4.5 ribaunt ve 1.4 top çalmayla mücadele etti.

Wade Kişisel twitter hesabından kontratı hakkında; “35 yaşında, maç başına %43 ile 29 dakikada 18.3 sayı. Bu rakamlarla 25 yaşında olsaydım 150 milyon alıyordum.” açıklamasında bulundu.

Dwyane Wade David Aldridge’in “Neden Chicago ile kontratını uzattın?” sorusuna: “Sana 24 milyon neden sayabilirim.” dedi.

Dwyane Wade’in Profesyonel kariyeri
Yıllar Takım
2003–2016 Miami Heat
2016–günümüz Chicago Bulls
Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Anadolu Efes Genel Direktörü
Anadolu Efes’te transfer harekatı başladı

ALPER YILMAZ TRANSFER ÇALIŞMALARINI ANLATTI Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz sezonun bitmeisinin ardından gelecek sezon için çalışmalara başladı. Anadolu...

Kapat