NBA

Colin Cowherd, Lakers Baş Antrenörü İçin ‘En Uygun’ Kişiyi Açıkladı

Los Angeles Lakers yeni baş antrenörünü aramaya devam ederken, Colin Cowherd ideal adaylarının şu anda istihdam edildiğine inanıyor.

Pazartesi günü, Marc Stein Lakers’ın Philadelphia 76ers baş antrenörü Doc Rivers’ın müsait olması konusunda “ümidini bırakmadığını” söyledi. Rivers’ın hâlâ bir işi olmasına rağmen, Cowherd tecrübesinin ve şampiyonluk geçmişinin mükemmel bir kiralama için yeterli olacağını söyledi.

Cowherd Salı günü yaptığı radyo programında, “Doc anlatısına her zaman biraz güldüm ve gözlerimi devirdim” dedi. “Doc yüzde 59 kariyer kazanma yüzdesine sahip. Bu, herkesin Lakers’ın koçu olmak istediği Erik Spoelstra ve Quin Snyder ile aynı.”

Rivers 23 yıllık koçluk deneyimine sahip ve Boston Celtics’i 2008’de NBA şampiyonluğuna taşıdı. Ancak, bazı çok yetenekli 76ers ve Los Angeles Clippers takımları onun gözetimi altında erken playoff çıkışları yaşadı.

Ancak yakın zamanda NBA tarihinin en iyi 15 baş antrenörü arasında yer alan Rivers, diğer adaylardan daha fazla çekim gücüne sahip. Cowherd, LeBron James de dahil olmak üzere Los Angeles’ta derhal saygı ve gücü garanti edeceğine inanıyor.

Cowherd, Rivers için “Bir şampiyonluk kazandı” dedi. “Oyunda oynadı. Yıldızlarda gezinme yeteneğine sahip ve bu Lakers takımı eski bir kadro. Garip bir kadro. Burada bazı egolar var. Bence o ve LeBron birlikte çalışacaklar.”

USA Today’den Jeff Zillgitt’e göre , Lakers mevcut seçeneklerin finalistlerini Kenny Atkinson, Darvin Ham ve Terry Stotts’a indirdi.

Rivers’ın bu üçlüden daha kapsamlı bir portföyü var, ancak 76ers onu kovmadıkça tartışmalı. Takım başkanı Daryl Morey , Miami Heat’in Philadelphia’yı ikinci turda nakavt etmesinden sonra Rivers’ın üçüncü sezon için geri döneceğini söylediğinden, bu yakın görünmüyor .

Related posts

Cleveland Cavaliers Finalde 135-102

Ruhi Ünal

GSW’un tahtı sallanıyor, şimdi de LeBron’suz Lakers’a yenildiler!

Orçun Yıldırım

Golden State Warriors Son Periyottaki Oyunu ile Kazanmayı Bildi

Site varsayılanı

Leave a Comment