Cleveland CavaliersHouston Rockets‎

Play-Off Diyen Rocket Görenleri Şaşırttı (Maç Özeti)

292görüntüleme

Normal sezonda şimdiye kadar beklentileri tam olarak karşılamayan Cleveland Cavalliers evinde 20 sayı öne geçmesine rağmen 106-100’lük skorla Houstan Rockets’a boyun eğmek zorunda kaldı.

920x920

Batı Konferansında Play-Off’lar yaklaştıkça artan 7 ve 8. sıra savaşında Houston Rockets, Cleveland deplasmanında çok önemli bir galibiyete imza attı. All-Star Sakal’ın 27 sayı, 8asist, 6 ribaund ile galibiyete büyük katkı verdiği maçta, büyük umutlarla Miami Heat tarafından 2008 yılında 2. sıradan Draft edilen uyuşturucu bulundurmaktan da  ceza alan NBA’in melek oyuncularından Michael Beasley kenardan gelerek 17 sayı, 8 ribaund ile galibiyete büyük katkıda bulundu. Takımın bir diğer sorunsuz melek oyuncusu Dwight Howard’da 11 sayı, 11 ribaund ile double double yaparak maçı noktaladı.

Ev sahibi ekipte Play-Off’lar yaklaşırken LeBron James süre almayıp dinlendirilirken, All-Star Guard Kyrie Irving Kralın yokluğunda 31 sayı, 8 asist ile mağlubiyeti önleyemedi. Cleveland Cavaliers’a geldiği günden beri bekleneni bir türlü veremeyen Kevin Love da 13 sayı, 11 ribaundluk performans göstermesine rağmen takımını galibiyete taşıyamadı. Yaz sezonunda aldığı yüklü kontratla adından bolca söz ettiren Tristan Thompson da 16 sayı, 10 ribaund ile maçı tamamladı.
https://www.youtube.com/watch?v=9KEn4_00jkk

Nihat Telli
nihattelli@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın