Cleveland CavaliersGolden State Warriors

NBA, GSW’un başvurusu üzerine McCaw ve Cavaliers hakkında soruşturma başlattı

332görüntüleme

Golden State Warriors’un sözleşmesini reddeden ve Cavaliers ile de sözleşme imzaladıktan yalnızca 1 hafta sonra sözleşmesini fesheden McCaw ve eski takımı Cavaliers hakkında soruşturma açıldı.

Clevaland Cavaliers’a imza atmadan önce son şampiyon Golden State Warriors’un sınırlı serbest oyuncusu olan McCaw’a 6 milyon dolar teklif eden GSW, onun için 11 milyon dolarlık lüks vergisi artışını dahi kabul etmişti. Ancak tüm bunlara rağmen Cleveland ile anlaşan genç isim, daha sonra burada yaşadığı kağıt üzerindeki kovulma sebebi ile sınırsız serbest oyuncu statüsüne erişti. Bu da onun daha iyi kontratlar imzalamasının önünü açıyor.

İşte tam da burada Golden State Warriors, Cavaliers ile imzalanan sözleşmenin tamamen oyuncunun statüsünü değiştirmeye yönelik olduğunu düşündüğünden NBA’e bu konu hakkında başvuru yaptı. NBA yönetimi ise bu sebepten dolayı McCaw ve Cavaliers hakkında soruşturma başlattı.

Warriors’un şikayetinin sebebi olarak ise Cavaliers’ın en baştan beri niyetinin serbest bırakma olduğunu ve ortada profesyonellikle bağdaşmayan hareketler olduğunu söylememiz pekala mümkün.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın