mike brown kyrie irving
Cleveland CavaliersGolden State Warriors

Kyrie Irving: “Mike Brown ile olan kötü ilişkimden ötürü pişmanlık duyuyorum”

237görüntüleme

KYRIE IRVING PİŞMAN

NBA 2017 Finalleri öncesinde Cleveland Cavaliers’ın yıldızı Kyrie Irving, Golden State Warriors’ın geçici koçu Mike Brown hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Kyrie ve Mike Brown 2013-14 sezonunda Cleveland Cavaliers’da beraber çalışmışlardı.

Kyrie Irving, “En azını söylemek gerekirse o sezon bana tecrübe olmuştu. Onun bir parçası olduğum için pişmanlık duyuyorum. Zira 21 yaşında bir NBA oyuncusu olarak anlamadığım birçok şeyi bana öğretmeye çalışıyordu. Bu ligde bazen kontrollü veya kontrol dışı bazı şeyler oluyor; bunu anlıyorum. Bir kulübe liderlik etmeye çalışan 21 yaşında bir çocuktum ve o da yeni bir hücuma, yeni oyunculara, yeni bir sisteme beni sokacak koçtu. Şimdi daha iyi anlıyorum” açıklamasında bulundu.

kyrie irving mike brown ile ilgili görsel sonucu

Cleveland Cavaliers Mike Brown yönetiminde 2013-14 NBA sezonunda sadece 33 galibiyet almıştı. Mike Brown Kyrie Irving’in takasını istemesi ve Irving’in de sözleşme uzatmama kozunu oynamasıyla ikilinin arası bozulmuştu Sezonun sonunda ise kulüpten ayrılan Koç Mike Brown olmuştu. Öte yandan Mike Brown Cavaliers’dan ilki 2010’da olmak üzere iki kez kovulmuş olmasının finallerde kendisine ekstra bir motivasyon olmayacağını belirtti.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın