Cavs GM David Griffin

Cleveland Cavaliers’ta Şok Ayrılık

DAVID GRIFFIN İLE YOLLAR AYRILDI

Şampiyonluğu kaybeden Cleveland Cavaliers cephesinde yeni sezon öncesi ilk ayrılık yaşandı. Cavs yaptığı resmi açıklamada, Genel Menajeri David Griffin‘in kontratının yenilenmeyeceğini açıkladı. 47 yaşındaki David Griffin’in sözleşmesi 30 Haziran’da sona eriyordu. GM David Griffin, Cavs yönetiminin bu kararına saygı duyduğunu belirtti. Yıllardır görevinde oldukça başarılı olan ve Cleveland Cavaliers’a büyük bir ivme kazandıran Griffin’nin, ayrılığının perde arkasındaki etken ise bu sezon kaybedilen şampiyonluğun olduğu düşünülüyor. Ayrılığın bir diğer nedeni ise Griffin’nin, LeBron ile ikili ilişkilerinin son zamanlarda oldukça kötü olduğu da gelen bilgiler arasında. Griffin’in yakın zamanda yeni bir takımla daha yüksek bir kontratla anlaşması bekleniyor.

David Griffin ile yolların ayrılmasının ardından gündemdeki isim ise eski Detroit’li Chauncey Billups. Detroit’in efsane isimlerinden olan Billups’ın herhangi bir yöneticilik deneyimi bulunmuyor. Takımın sahibi Dan Gilbert ve Koç Tyronn Lue ile yakın dost olan Billups’a, takımın süper starı LeBron James’de onay verdi. Billups, göreve gelmesi durumunda, Genel Menajeri seçen isim olacak.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Golden State Warriors Kevin Durant Iguodala
Kevin Durant Serbest Kaldı

DURANT'TAN BÜYÜK FEDAKARLIK NBA 2017 şampiyonu Golden State Warriors yeni sezonda kadroyu korumak istiyor. Geçen sezon Oklahoma City Thunder'dan transfer...

Kapat