NBA Finals 2017 sosyal medya rekoru kırdı
Cleveland CavaliersGolden State Warriors

2017 NBA Finalleri sosyal medyada rekor kırdı

338görüntüleme

2017 NBA FİNALLERİ REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYOR

NBA’de bu sezon Golden State Warriors’un, ezeli rakibi Cleveland Cavaliers’i seride 4-1 yenerek şampiyonluğa ulaştığı 5 maçlık 2017 NBA Finalleri serisi, sosyal medya ve dijital platformlarda çok büyük ilgi gördü. Warriors-Cavs serisi, 1998’den beri en çok izlenen NBA final serisi oldu.(Sadece 5. maçı ortalama 25 milyon kişi izledi) Bir çok insanın kullandığı sosyal medya hesapları günümüzde oldukça güncel olarak kullanılmakta.

Twitter kullanıcıları, NBA Finalleri yayınlanırken tam 17.3 milyon tweet atarak bu platformda bir rekora imza attı. Geçtiğimiz yıl ise final serisindeki beş maçtaki toplam rakam, 11.8 milyon tweet olmuştu. Ülkemizde de maçın oynandığı saatler sabaha karşı olmasına rağmen binlerce twitter kullanıcısı NBA Finalleri hakkında tweet attı.

blank

İnsanların müthiş ilgi gösterdiği 2017 NBA Finalleri, izleyenlere adeta basketbol şöleni yaşattı. 5 maçlık NBA Finalleri serisinin sosyal medya rakamları inanılmaz boyutlara geldi. Twitter, Instagram ve Facebook resmi rakamları açıkladı;

Twitter: Canlı yayınlanan NBA Finalleri sırasında 17.3 milyon tweet atıldı ve bunlar Twitter ile internet sitelerinde 9 milyar kez görüntülendi.

Instagram: 32 milyon kişi NBA ile ilgili 242 milyondan fazla etkileşim gerçekleştirdi.

Facebook : 38 milyon kişi NBA ile ilgili 209 milyondan fazla etkileşimde bulundu.

Ayrıca, Instagram’da en fazla “#nbafinals, #warriors, #nba, #dubnation, #cavs” etiketleri kullanıldı.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın