NBA Finals 2017 sosyal medya rekoru kırdı

2017 NBA Finalleri sosyal medyada rekor kırdı

2017 NBA FİNALLERİ REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYOR

NBA’de bu sezon Golden State Warriors’un, ezeli rakibi Cleveland Cavaliers’i seride 4-1 yenerek şampiyonluğa ulaştığı 5 maçlık 2017 NBA Finalleri serisi, sosyal medya ve dijital platformlarda çok büyük ilgi gördü. Warriors-Cavs serisi, 1998’den beri en çok izlenen NBA final serisi oldu.(Sadece 5. maçı ortalama 25 milyon kişi izledi) Bir çok insanın kullandığı sosyal medya hesapları günümüzde oldukça güncel olarak kullanılmakta.

Twitter kullanıcıları, NBA Finalleri yayınlanırken tam 17.3 milyon tweet atarak bu platformda bir rekora imza attı. Geçtiğimiz yıl ise final serisindeki beş maçtaki toplam rakam, 11.8 milyon tweet olmuştu. Ülkemizde de maçın oynandığı saatler sabaha karşı olmasına rağmen binlerce twitter kullanıcısı NBA Finalleri hakkında tweet attı.

İnsanların müthiş ilgi gösterdiği 2017 NBA Finalleri, izleyenlere adeta basketbol şöleni yaşattı. 5 maçlık NBA Finalleri serisinin sosyal medya rakamları inanılmaz boyutlara geldi. Twitter, Instagram ve Facebook resmi rakamları açıkladı;

Twitter: Canlı yayınlanan NBA Finalleri sırasında 17.3 milyon tweet atıldı ve bunlar Twitter ile internet sitelerinde 9 milyar kez görüntülendi.

Instagram: 32 milyon kişi NBA ile ilgili 242 milyondan fazla etkileşim gerçekleştirdi.

Facebook : 38 milyon kişi NBA ile ilgili 209 milyondan fazla etkileşimde bulundu.

Ayrıca, Instagram’da en fazla “#nbafinals, #warriors, #nba, #dubnation, #cavs” etiketleri kullanıldı.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Fatih Altaylı yönetimi eleştirdi
Fatih Altaylı: “Ergin Ataman sapına kadar Galatasaraylıydı”

FATİH ALTAYLI YÖNETİME YÜKLENDİ Bloomberg HT'de "Spor Saati" programının yorumcusu Fatih Altaylı, Ergin Ataman ve basketbol ligimiz hakkında çarpıcı açıklamalarda...

Kapat