Chrish bosh emekli oldu
NBA

Chris Bosh Basketbolu Bıraktı

BOSH VEDA ETMEK ZORUNDA KALDI

Bir dönem adından sıkça bahsettiren yıldızlardan biri olan Chris Bosh, uzun süredir savaştığı hastalıklarından sonra basketbolu bırakmak zorunda olduğunu resmen açıkladı. Doktorlar uzun süredir ilgilendikleri Bosh’a bu hastalığın kariyer bitiren seviyede olduğunu ilettiler. Hastalığına rağmen oynamak için çabalayan Bosh, sonunda pes etmek zorunda kaldı. Tecrübeli oyuncunun sağlık durumu ve kariyer sonrasında neler yapacağı henüz belli değil.

11 kez All-Star seçilen Chris Bosh, artık parkelere dönemeyecek. 33 yaşındaki tecrübeli oyuncu son maçına 9 Şubat 2016 tarihinde çıkmış ve süre aldığı 35 dakikada 18 sayı kaydetmişti. Heat ile iki NBA şampiyonluğu yaşayan Bosh, bu sezon 53 maçta 19,1 sayı, 7,4 ribaunt, 2,4 asist ortalamaları yakaladı. 33 yaşındaki Bosh 2008 pekin olimpiyatlarında altın madalya kazanan takımın bir parçasıydı. Akciğerinde kan pıhtılaşması sorunu yaşayan Chris Bosh’un parkelere dönemeyecek olması hayranlarını üzdü.

Pat Riley Bosh’un hastalığı belli olduğu ilk zamandan itibaren iyileşmesini beklemek yerine tecrübeli oyuncuyla yolları ayırmaya çalışmıştı. Bosh geri dönüp Miami’de tekrar oynamak istediğini defalarca belirtmiş ve bu ikili arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlamıştı. Miami Heat’in, Chris Bosh’tan dolayı açılan boşluğu bu yaz doldurması bekleniyor. Miami Heat, bu boşluğu doldurmak için 37 milyon dolarlık bütçeye sahip. Henüz kiminle anlaşacakları belli değil.

Related posts

NBA Boşta Olan Oyuncular

Ege Nurbige

Amerika’da ilginç olaylar oluyor: Taraftarlığını 3500 dolar’a sattı!

Orçun Yıldırım

Yeni Model Lakers

Can Melek

Leave a Comment