blank
Golden State WarriorsNBA

Çaylaklar Sahada

527görüntüleme

Bugün NBA tarihinde ilk ve tek olan bir olaydan bahsedeceğim.27/04/2012 tarihinde San Antonio Spurs ile Golden State Warriors takımları arasında bir maç oynandı.Bu maçı özel kılan şey ise maça çıkan Golden State takımının oyuncularının hepsinin çaylak oluşuydu.San Antonio Spurs 107-101 kazandı.(Patty Mills 34 sayı(kariyer rekoru), 12 asist) Şimdi maça başlayan Warriors kadrosunu inceleyelim.

  • Charles Jenkins: 2011 draftı 44. seçim
  • Klay Thompson: 2011 draftı 11. seçim
  • Chris Wright: Profesyonel kariyerine 2011 yılında D-League’de, “Maine Red Claws” takımında başladı. Sezon ortasında takıma katıldı.
  • Jeremy Tyler: 2011 draftı 39. seçim. Charlotte Bobcats tarafından seçildi. Draft günü bir miktar para karşılığı takıma katıldı.
  • Mickell Gladness: 2011 yılında D-League takımlarından “Dakota Wizards”ta iken Miami Heat ile anlaştı. Sezon bitmeden takıma katıldı.

blankTabii bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza gelecek ilk şey: NBA’deki muazzam denge sistemi

Bir çoğumuz bu beşten sadece Klay Thompson’u tanıyor iken bu beş şimdi muhteşem bir süper takıma dönüştü, Golden State son 3-4 yıldır ligi resmen domine ediyor ve kadrolarını büyük ölçüde korurlarsa 3-4 yıl daha domine edecekler gibi görünüyor.İşte bu da NBA’in muazzam denge sistemi.

 

Emre Gerigel
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Adım Emre, 16 yaşındayım, İzmir'de yaşıyorum.Basketbol önceleri benim için bir spordu ve sonra bir tutkuya dönüştü.Daha önce hiç lisanslı olarak basketbol oynamadım fakat sokakta oynamaya ve basketbol hakkında yazılar yazmayı, sohbet etmeyi çok seviyorum, basketbol hayatımın her zaman bir parçası olacak.Olabildiğince ilgi çekici, özgün yazılar sunmaya çalışacağım ve okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın