NBA

Büyük Takas Sonunda Gerçekleşti

2017-2018 Sezonu yaklaştıkça NBA de yaşanan takaslar, yapılan Draftlar Basketbol severleri daha da heyecanlandırmaya başlıyor. Hareketli geçen bir yaz dönemine belki de takaslanması en çok beklenen isimin içinde bulunduğu takas damga vurdu. Cleveland Cavaliers Kyrie Irving’ i Boston Celtics e takasladı ve karşılığında Isaiah Thomas , Jae Crowder, Ante Zizic ve 2018 Nets 1. Tur Pick ini aldı.

Cavaliers’ta LeBron James’in gölgesinde kalmak istemeyen Kyrie Irving uzun süredir takaslanmak istiyordu. Dümenin başına tek geçeceği bir takımda mücadele edip başarılı olmak istiyordu. Bir çok takımla anıldı ve sonunda son 2 yılda büyük bir çıkış yapmış olan Isaıah Thomas ın olduğu takas gerçekleşti.

Cavaliers Kyrie’nin yerine Isaiah Thomas’ı ve Free agent’den Derrick Rose’u aldı. Rose eğer küllerinden yeniden doğarsa Cavaliers guard rotasyonunu kusursuz hale getirmiş olacak.
Jae Crowder’e baktığımızda bench ten geleceğini düşünürsek özellikle savunma bölümünde büyük katkılar verecek ve LeBron un hücum da daha aktif olmasını sağlayacak gibi duruyor. 2 senedir ağzı bench katkısı alamayan Cavaliers ve bundan oldukça şikayetçi olan LeBron bu durumdan oldukça hoşnut olmuştur.

Gelelim Ante Zizic’e . Avrupalı genç sezonun bir kısmını temsilcimiz Anadolu Efes’te geçirmiş ve potansiyelli olduğunu göstermişti. Fizik gücü de yerinde olan Zizic NBA yolunu vakit kaybetmeden tuttu. Çok iyi bir yaz ligi geçirmese de ileride iyi bir görev oyuncusu hatta belki de ilk 5 oyuncusu olacak gibi duruyor. Cleveland Cavaliers’ta başarılı olur mu sorusu ise net değil. Doğrudan şampiyonluk için oynayan bir takıma geldi ve LeBron James önderliğindeki takımın hata yapma lüksü yok. Tristan Thampson’un istikrarsız olması pota altından yeterli hakimiyetin kurulamamasındaki en büyük etkendi. Acaba Zizic biraz da olsa Cleveland’a oh çektirecek mi göreceğiz.

Nets 2018 1. Pick Draft hakkını da alan Cleveland , bu sene de ligi oldukça aşağı sıralarda bitirmesi muhtemel olan takım Brooklyn Nets in draft hakkına sahip. İyi bir draft Cavaliers ın uzun vadeli güçlü kalabilme ihtimalini arttırıyor ve LeBron’un Cavs’tan ayrılma ihtimalini azaltıp şehirde kalmasına ikna edebilir.
Bu draft ın Cavs açısından en büyük dezavantajı Isaıah Thomas ın 2018 yazında kontratının bitmesi ve Cavs ta kalması halinde çok daha fazla bir kontrat istemesiyle Cap konusunda sıkıntı yaşayabilecek olmalarıdır.

Gelelim Boston Celtics tarafına. Kyrie Irving NBA in en yetenekli en iyi handlesına sahip guardlardan biri ve genç bir All-Star. Çoğu zaman istikrarsız olsa da LeBron James oyunda yokken takımı ayakta tutamıyor olsa da tek başına kaptanlık edeceği bir takımda daha göz önünde olacağı bir takımda başarılı olacağına inanılıyor. Gordon Hayward ı da kadrosuna dahil eden Boston Celtics bakalım başarılı olabilecek mi?

Related posts

Heat Evinde Pes Etmedi

Akın Mansuroğlu

Basketbol Operasyonları’ndan Kevin Durant’e ceza!

H. Alperen Aydın

Durant Hindistan’dan Özür Diledi

Kenan Bojadzic

Leave a Comment