blank
NBA

Brandon Knight Sezonu Kapattı!

347görüntüleme

Hayal kırıklığı yaratan bir 2016-17 sezonu sonrası, Phoenix Suns’ın guardı Brandon Knight’ın geçen hafta sol dizindeki ön çapraz bağını (ACL) yırttığını ve yapılacak ameliyat sonrası 2017-2018 sezonunun tamamında yüksek ihtimalle oynayamayacağı haberi geldi. Bu haberle sarsılan Suns için 2017 yılı iyice kötü bir hale dönüştü.

Suns’ın haberine göre, 25 yaşındaki Knight, Güney Florida’daki evinin yakınında basketbol oynarken sakatlandı. Sakatlık ESPN tarafından rapor edildi.

Knight, kapsamlı bir rehabilitasyon yaparak, sakatlığın üstesinden gelmek için uğraşacak. 2016-17 sezonunda kariyerinin altı NBA sezonunun içinden en kötü performansını gösteren Knight, 11.0 sayı ortalaması 2.4 asist ortalaması ve kariyerinin en düşük dakika ortalaması 21.1 dakika ile oynadı. Knight 54 maçta sadece beş kez ilk beş başladı, yüzde 32.4’lük  yüzdeyle 3 sayılık attı.

Suns, bu olay sonrası Cavs’e bir takas teklifi yolladı ve ilk tercihlerini San Antonio, New York, Miami ve Minnesota’dan kullanan Clevelandlı point guard Kyrie Irving için olası bir alternatif oluşturdu. Ancak Phoenix’in kadrosu, Eric Bledsoe ve Devin Booker harici çok fazla potansiyele sahip değil. Irving bu noktayı göz ardı etmeyecektir.Fakar Knight’ın kayıp sezonunda Suns’un böyle bir takasa olan ilgisinin nasıl arttığı çok açık.

2011 NBA Draftında Detroit’in 8 numara olarak seçtiği Knight, Pistons, Bucks ve Suns’ta oynadı. Bledsoe, Devin Booker ve Tyler Ulis ile aşşağı yukarı aynı pozisyonlarda olduğu için çok fazla süre alamayan Knight’ın sözleşmesinde üç yıl kaldı ve bu sezon 13.6 milyon dolar maaş aldı, 2019-20 yılına kadar 43.9 milyon dolar kazanacak.

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın