NBA

Bir Devrin Sonu ! Paul Pierce Veda Etti

BİR DEVRİN SONU

NBA play-off’unda dün gece oynanan Utah Jazz – Los Angeles Clippers karşılaşması, Jazz’ın maçı ve seriyi kazanmasıyla bir efsanenin, Paul “The Truth” Pierce’in son karşılaşması oldu. Los Angeles Clippers’ın 39 yaşındaki oyuncusu Paul Pierce, 6 sayıyla tamamladığı Utah Jazz karşılaşması sonunda 19 yıllık NBA kariyerini noktayı koydu.

BAŞARILARLA DOLU BİR KARİYER

Pierce attığı 26,397 sayı ile NBA’in gelmiş geçmiş en çok sayı atan 15. ismi konumunda. 10 kez All-Star seçildiği kariyerindeki tek şampiyonluğunu 2008‘de Boston Celtics formasıyla yaşadı. 19 yıllık kariyerine son noktayı koyan 39 yaşındaki Pierce, kariyerine 1998 yılı draft’ında Boston Celtics tarafından 10. sırada seçilerek başlamıştı. Kaydettiği 26397 sayı Pierce’ın tüm zamanların en skorer on beşinci, 2143 üçlük isabeti de tüm zamanların en çok üçlük isabeti bulan dördüncü oyuncusu olarak emekli oldu.

BURUK VEDA

Utah deplasmanında yenilgiyle veda eden Paul Pierce’ın takım arkadaşlarıyla ve Boston’da şampiyonluk yaşadığı koçu Doc Rivers ile vedalaşırken, gözlerinin dolduğu görüldü.

Yaptığı konuşmada, ” Bu yıl kendim çok memnun kaldım. Ne olursa olsun bugüne basketbolla yaşadım ve son derece mutluyum. Bu kararı alırken çok zorlandım. Kariyerimde oynadığım takımlarda elimden gelen her şeyi verdim. Hiçbir pişmanlığım yok. Sevginiz için teşekkürler.Buraya kadar… ” dedi.

Staples Center’dan son kez çıkarken, eliyle hayranlarını selamlayan Pierce, “Bu rekabetten keyif aldım. Beni destekleyen herkese sonsuz teşekkürler.” şeklinde konuştu.

Related posts

Miami Heat Saha Avantajını Kaptı

Akın Mansuroğlu

NBA’in alt sıra takımları Jabari için adeta “kapışmış”

Orçun Yıldırım

Aaron Gordon Denver’ la yola devam ediyor

Kutay Günseren

Leave a Comment