NBA

Ben Simmons Kenarda Kaldı! NBA Dünyası Tepki Verdi

Philadelphia 76ers, All-Star guard Ben Simmons’ı Brooklyn Nets’e takas ettiğinde , birçok kişi onu sahadan uzaklaştıran “yaralanmaların” mucizevi bir şekilde bir gecede iyileşeceğini varsaymıştı. Gerçi durum böyle olmadı.

ESPN NBA çalışanları Adrian Wojnarowski ve Ramona Shelburne’e göre Simmons, alt omurganın L-4 diskinin tahrişiyle uğraşıyor. Bunun, Philadelphia’da listelendiği sırt yaralanmasıyla aynı olup olmadığı belli değil.

Ancak Woj ve Shelburne, Simmons’ın normal sezonun sonunda geri dönebileceğine dair umut olduğunu da söylediler. Yine de NBA playoffları için zamanında geri dönebilmeli.

Simmons bu sezon NBA’de bir dakika bile oynamadı. Birlikte olduğu 76ers’ta oynamamak için bir mazeret bulmak için sakat numarası yaptığına inanılıyordu.

NBA taraftarları, onunla ilgili tüm durum karşısında büyük ölçüde hüsrana uğradı:

Ben Simmons nihayet Şubat ayında, Andre Drummond ve Seth Curry’nin James Harden, Paul Millsap ve bazı draft seçimleri karşılığında Philadelphia 76ers’a takas edildiği Şubat ayında dileğini gerçekleştirdi.

Sağlıklı olduğunda, Simmons neredeyse her şeyi yapabilen kalıcı bir All-Star. Ama yapamadığı şeyler – uzaktan ve çizgiden şut – Philadelphia’da görevden alınmasına yol açtı.

Simmons, geçen sezon NBA playofflarında tarihsel olarak kötüydü. Bu, tüm 76ers hayran kitlesinin ona sırt çevirmesine neden oldu.

Yine de Nets onlara ulaşırsa, playofflarda intikam alma şansı var.

Related posts

LeBron : “Warriors son 3 yıldır NBA’in en iyi takımı”

Ruhi Ünal

Kral Boston’a Ayak Bastı 117-104

Ruhi Ünal

“NBA’de artık bizi, pivotları isteyen kimse yok”

Orçun Yıldırım

Leave a Comment