Geçen sene final oynayan Cleveland Cavaliers bu sene adeta patladı! Oynadığı 10 maçta sadece 1 galibiyet alabilen Cleveland, Doğu yakasının son sırasında çakılı kaldı. Peki neden bu kadar kötü gidiyor bu takım? Tabi ki akıllara ilk olarak Lebron James faktörü gelecek fakat Lebron varken bile sallantı da olan bir takım Lebronsuz ne yapabilir ki? Baktığınız zaman pek de kötü bir kadrosu yok lakin iyi oynasalar dahi sonunu bir türlü getiremiyorlar. Gururumuz Cedi Osman'ın inişli çıkışlı performansı, kevin love'nin sakatlığı, ortada gözükmeyen jr smith. Tüm bunlar olurken takım kimyası da bir hayli bozulmuş durumda. George hill biraz toparlamaya çalışsa da makine bir defa bozulmuş artık. Tamir etmek gerek! Tyronn Lue'nun kovulması ile yeni bir düzlüğe girdi Cleveland. Takımın başına getirilen Larry drew nasıl bir yol çizecek acaba takıma? Tüm bunlar olup biterken geçen senenin finalisti Cleveland Lebron olmadan play-offlara kalabilecek mi? Kesin bir şey söylemek yersiz lakin düzgün bir yapı oluşturabilirlerse neden olmasın. Bir Cleveland taraftarı olarak gercekten hayal kırıklığına uğramış olsam da hiç bir şey için geç değil bence.
Cleveland CavaliersNBA

Cleveland’ta balon patladı!

1.19bingörüntüleme

Geçen sene final oynayan Cleveland Cavaliers bu sene adeta patladı!

Oynadığı 10 maçta sadece 1 galibiyet alabilen Cleveland, Doğu yakasının son sırasında çakılı kaldı.
Peki neden bu kadar kötü gidiyor bu takım?

Tabi ki akıllara ilk olarak Lebron James faktörü gelecek fakat Lebron varken bile sallantı da olan bir takım Lebronsuz ne yapabilir ki?

Baktığınız zaman pek de kötü bir kadrosu yok lakin iyi oynasalar dahi sonunu bir türlü getiremiyorlar.

Gururumuz Cedi Osman’ın inişli çıkışlı performansı, Kevin Love’nin sakatlığı, ortada gözükmeyen J.R. Smith.

Tüm bunlar olurken takım kimyası da bir hayli bozulmuş durumda. George Hill biraz toparlamaya çalışsa da makine bir defa bozulmuş artık. Tamir etmek gerek!

Tyronn Lue’nun kovulması ile yeni bir düzlüğe girdi Cleveland. Takımın başına getirilen Larry Drew nasıl bir yol çizecek acaba takıma?

Tüm bunlar olup biterken geçen senenin finalisti Cleveland Lebron olmadan play-offlara kalabilecek mi?

Kesin bir şey söylemek yersiz lakin düzgün bir yapı oluşturabilirlerse neden olmasın.

Bir Cleveland taraftarı olarak gerçekten hayal kırıklığına uğramış olsam da hiç bir şey için geç değil bence.

Emirhan Güzel

Bir cevap yazın