blank
Dallas Mavericks‎NBA

Alman Efsanesinin Sonu Yaklaşıyor Mu

398görüntüleme

1998 Yılından beri NBA’de forma giyen ve ilk yılından son yılına kadar bir yıldız olan Dirk Nowitzki, Dallas Mavericks’in gemisinde çıktığı bu yolu, geminin kaptanı olarak sonlandırmayı planlıyor.

Geçtiğimz dönemlerde Dallas ile 2 yıllık daha sözleşme imzalayan Dirk, oyunu hala çok sevdiğini ve vücudu izin verdiği sürece oynamaya devam edeceğini de biz basketbol severlere bildirmişti. Verdiği son röportajda bu imzaladığı iki yıllık sözleşme için “umarım iki yılı da oynayabilirim” diyerek bu iki yılı oynaması için vücudunun da hazır olması gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz sezon Aşil ile yaşadığı sıkıntı sebebiyle sahalardan iki ay uzak kalmıştı. Bu sene geçtiğimiz sezon gibi sağlık sorunları yaşamayarak daha iyi oynamak istediğini söyleyerek oyunu hala çok sevdiğini gösterdi. Maçlar için hala hırsı ve isteği olduğunu söyleyen efsane, antrenmanlar için ise aynısını söyleyemedi. Bu kadar yoğun bir maç temposunun yanında, bu kadar fazla antrenman yapmak için motive olmakta zorluk çektiğini belirtti.

Bir cevap yazın