NBA

Aaron Gordon Denver’ la yola devam ediyor

 

Aaron Gordon Denver Nuggets ile 4 yıl 92 milyon dolar karşılığında kontrat yeniledi. Kontratın 2025-2026 sezonu için oyuncu opsiyonu da bulunuyor.

Aaron Gordon geçtiğimiz sezon Denver Nuggets ve Orlando Magic arasında yapılan takasla Gary Harris, çaylak RJ Hampton ve ilk tur draft hakkı karşılığında Denver’ a katılmıştı.

2014 draftında 1. Tur 4. sıradan Orlando Magic tarafından seçilen Gordon, Orlando Magic ile 7 sezon geçirdi.  Bu 7 sezonda 12.7 sayı, 6.3 ribaund, 2.5 asist ortalamaları yakaladı. 14 Şubat 2016’ da Toronto’ da düzenlenen All Star smaç yarışmasına katılmış ve 2. olmuştu. 2. lik kararı çok tartışılan Aaron Gordon bir daha smaç yarışmasına katılmayacağını belirtmişti.

Takıma gelir gelmez Denver Nuggets’ ın emektar oyuncusu Paul Millsap’ in  yerine geçerek ilk 5’ deki yerini aldı. Özellikle rakip takım kısalarını da savunabilen Gordon, geçtiğimiz sezon yeni takımı Denver Nuggets’ da 12.4 sayı, 5.7 ribaund ve 3.2 asist ortalamalarıyla yakaladı.

Yeni sezonda takıma önemli bir hamle yapmayan Denver Nuggets, Mvp Nikola jokic ve sakatlıktan nasıl döneceği soru işaretleri barındıran Jamal Murray ile başarılı olmak için çalışacaklar.

Related posts

James, 1 saniyede dünyaları götürüyor!

Orçun Yıldırım

Chicago Bulls’un Playoff Hayalleri Bitti! ( Maç Özeti)

Akif Enes Kütük

Warriors’tan Ezeli’ye 1 Nisan Şakası

Akif Enes Kütük

Leave a Comment