ncca draft 2017 ömer faruk yurtseven
NBA

Genç Yıldız 2017 Draft’ında Yok

ÖMER FARUK YURTSEVEN KARARINI VERDİ

NBA’e gitmek için Fenerbahçe’de kalmayan ve NC State formasıyla NCAA’in yolunu tutan Ömer Faruk Yurtseven, 2017 NBA Draft’ıyla ilgili kararını açıkladı.

North Carolina State’te ilk sezonunu bitiren temsilcimiz 2017 draftlarında davet alan isimler arasındaydı. Mehmet Okur’la özel olarak antreman yapan temsilcimiz başarı için her seçeneği düşünüyor ve acele karar vermek istemiyor.

Sakatlığı nedeniyle sezona geç başlayan ve istediği ritmi bir türlü bulamayan Ömer Faruk Yurtseven drafttan çekilme kararı aldı. ESPN yaptığı haberde Ömer Faruk Yurtseven’in 2017 Draft’ında ikinci tura düşmesi hatta draft edilememesi durumu olduğunu belirtti. Ömer Faruk bu kararı sonrasında NC State’te basketbol oynamaya devam edecek ve ABD üniversite basketbolunda ilk sezonunu geçirecek. Öte yandan Yurtseven henüz hiçbir menajer ile anlaşmadı. Ayrıca 18 yaşındaki pivot için Avrupa’dan da teklifler olması karşın oyuncunun tek hedefi NBA.

Ömer, NC State formasıyla ilk sezonunda 22 maça çıktı 5.9 sayı, 4.4 asist, 1.2 asist ortalamalarıyla oynarken 18.9 dakika ortalama süre aldı.

Genç yıldız geçtiğimiz günlerde Ümit Milli Erkek Basketbol Takımımızın aday kadrosuna seçildi.

Related posts

Shaq LeBron’u Övdü

Ruhi Ünal

Doğal favori; İspanya

Muratcan Ediz

MIP ?

H. Alperen Aydın

Leave a Comment