NBA

2019’da düzenlenecek Draft’ta hangi Avrupalı yetenekleri izleyeceğiz?

366görüntüleme

Bu sezon düzenlenecek olan Draft’ta medyanın ilgisini çeken genç yetenekleri okurlarımız için yeniden derledik.

En iyilerinden biri, Sekou Doumbouya.

Sekou Doumbouya

Bu sezon Eurocup’ta izlediğimiz, hatta bizim de rakibimiz olan takımlardan biri olan Limoges’in genç ismi Sekou Doumbouya, Draft’a katılacak isimler arasında Avrupa adına en çok umut vadeden gençlerden biri. Eurocup’ın yanı sıra Jeep Elite’de de forma giyen genç isim, 6.1 sayı ve 2.8 ribaund ortalamaları ile oynuyor.

Goga Bitadze

Onu, bir önceki draftı takip edenler iyi hatırlayacaktır. Son draft’ın başlamasına yalnızca birkaç saat kala adını sildiren genç yıldız adayı Bitadze, bir sene daha şansını Avrupa’da deneyip kendini geliştirmek istemişti. Sezona Mega Bemax gibi tecrübeli bir ekipte başlayan Bitadze, 18.8 sayı 7.2 ribaunt 2.7 blok ve 1 asist gibi yaşına sığmayan inanılmaz bir ortalama ile mücadele ediyor. Onun bu, skorla içli dışlı olan geçmişi de pekala kendisine ayrı bir kimlik kazandırıyor.

Deividas Sirvydis

Listemizin en genç isimlerinden biri olan Deividas Sirvydis, 2000 doğumlu ve şutör özellikleri ile çok fazla ön plana çıkıyor. Modern basketbola uyum sağlayan bu özelliği ile kimliğini pazarlama yolunda iyi bir silaha sahipmiş gibi gözükse de özünde, yaşı sebebiyle eksikliğini hissettiği tecrübesi de buna karşı bir dezavantaj durumunda. 7.8 maç başına sayı ortalaması ile oldukça dikkat çeken Sirvydis, her ne kadar Eurocup’ta forma giymiş olsa da draftta büyük rakipleri altında kalabilir zira yaşı hayli küçük.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın