NBA

18 eski NBA oyuncusu, 4 milyon dolarlık sakatlık numarası yapmakla suçlandı

Perşembe günü New York’ta yayınlanan bir iddianameye göre, on sekiz eski NBA oyuncusu, ligin sağlık ve refah yardım sistemini yaklaşık 4 milyon dolardan dolandırma planındaki rolleri nedeniyle tutuklandı.

Federal savcılar, Manhattan federal mahkemesine getirilen davayı açıklamak için bir basın toplantısı planladı. Yetkililer, sabahın geç saatlerinde sanıklardan 16’sının gözaltına alındığını söyledi.

İddianameye göre, eski oyuncular, hiçbir zaman fiilen yapılmayan tıbbi ve diş hekimliği masraflarını geri almak için yanlış ve hileli iddialarda bulunarak planı dolandırmak için yaygın bir plan yaptı.

18 oyuncu, iddianamede suçlanan 19 kişi arasındaydı. Planın, planın yaklaşık 3,9 milyon dolarlık yanlış iddialar aldığı en az 2017’den 2020’ye kadar gerçekleştirildiğini söyledi. Bunun içinde, sanıklar yaklaşık 2,5 milyon dolarlık dolandırıcılık geliri aldı.

Lige yapılan yorum talebi hemen geri gönderilmedi.

İddianameye göre, kariyerine 2009’da NBA draft seçimi olarak başlayan Terrence Williams’ın Kasım 2017’de kayropraktik bakım planına 19.000 dolarlık sahte iddialar göndermesinden sonra geliştirilen plan. İddialar, Williams için 7.672 dolarlık bir ödemeye yol açtı.

İddianame, daha sonra planı dolandırmak için diğer eski NBA oyuncularını işe aldığını ve Güney Kaliforniya’daki bir chiropractor ve dişçiden ve Washington eyaletindeki bir sağlık ofisinden sahte faturalar sağlamayı teklif ettiğini söyledi.

Mahkeme belgelerine göre, eski oyuncuların en az 10’u Williams’a yaklaşık 230.000 dolar komisyon ödedi. Geçmişte Williams’ı temsil eden bir avukat yorum yapmaktan kaçındı.

O zamanlar New Jersey Nets, Williams’ı 2009 draftında 11 numara olarak seçti. Rol oyuncusu olarak dört sezon boyunca Nets, Boston, Houston ve Sacramento olmak üzere dört takımla oynamaya devam etti ve maç başına ortalama 7.1 sayı ortalaması tutturdu. 2013’teki 26. doğum gününden iki gün sonra Boston tarafından feragat edildi ve o zamandan beri ligde görünmedi.

Suçlanan diğer kişiler arasında, altı kez All-Defensive takım seçimi ve 2008 şampiyonu Boston Celtics’in bir üyesi olan Tony Allen vardı . Eşi de suçlandı. Bununla birlikte, çoğunlukla, görevlendirilen eski oyuncular, birkaç farklı takım için oynayan kalfalık kariyerlerine sahipti ve hiçbir zaman en iyi oyuncuların emrettiği muazzam yıldızlığa veya maaşa yakın hiçbir yere ulaşmadı.

Planda suçlanan bir başka eski oyuncu, New York’ta bir zamanlar lise yıldızı olan ve profesyonel olduğunda çok lanse edilen Sebastian Telfair’di, ancak sekiz franchise ile NBA kariyeri hiçbir zaman beklediği yıldızlığı getirmedi.

Suçlananlar arasında dört NBA şampiyonu da vardı. Glen Davis, Allen ile birlikte, Boston’daki 2008 şampiyonluk ekibinin bir parçasıydı. Shannon Brown, Los Angeles Lakers ile iki şampiyonluk kazandı ve Melvin Ely, 2007’de San Antonio ile bir şampiyonluk kazandı.

Suçlananlar arasında Anthony Wroten, Ruben Patterson ve Darius Miles, NBA kariyerleri için çift haneli ortalamalar yakalayan tek oyunculardı.

Yazılı, 145 kariyer maçında 11.1 sayı ortalaması tutturdu. Patterson, altı farklı takımla maç başına 10.7 sayı ortalaması tutturdu. 2000 draftında 3. sıradan seçilen Miles, maç başına ortalama 10.1 sayı ortalaması tutturdu ve dört farklı takımda oynadı.

Related posts

LeBron James : “Henüz MJ kadar iyi basketbol oynayamadım”

Ruhi Ünal

NBA’DE BU SEZON ÇIKIŞ YAPABİLECEK 10 İSİM

Yılın En İyi Çaylak 5’i Açıklandı

Site varsayılanı

Leave a Comment