Milli Takımlar

“Ülkemizde gençler popülerlik sebebiyle spora yöneliyor”

Türk Basketbolu’nun emektar isimlerinden Ömer Onan, geçtiğimiz günlerde bir spor etkinliğine katıldı ve basketbol sporu için ulusal çapta önemli açıklamalarda bulundu.

Kendisine kısa boylu olduğu için basketbol oynayamaz dendiğini söyleyen Ömer Onan, daha sonra ise milli takımda oynayamaz gibi kırıcı lafların söylediğini ekledi. Tüm bunlara rağmen ülke sporunun tarihine adını kazıyan Ömer Onan, şunları ekledi:

Biz maalesef spor kültürü olan bir ülke değiliz, dünyada o kadar farklı branşlar var ki. Ülkemizde gençler popülerliği sebebiyle sadece futbol, basketbol ve voleybola yöneliyorlar. Çok farklı alanlarda başarılı sporcular çıkarabiliriz.

Ayrıca eski Fenerbahçe’li Ömer Faruk Yurtseven hakkında da açıklamalarda bulunan Onan, kendisinin telefonları dahi açmadığını, okula yazdıkları yazıdan bile cevap alamadıklarını söyledi. Navarro, Hidayet, Ginobili ve daha bir çok önemli ismin kariyerlerinin en önemli zamanlarında bile takımlarına destek olduklarını ekleyen Onan, Yurtseven’i kazanmak istediklerini söyledi.

Related posts

Ne Demek ERSAN Yok?

Ali Ergün Fıstık

Wilbekin ile Cedi skoru paylaştı, milli takım zorlansa da kazandı!

Orçun Yıldırım

A Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı

Ruhi Ünal

Leave a Comment