Milli Takımlar

Turnuva Bahisleri Açılsın-1


Neden tahmin yapmaktan korkalım ki? Canımızı almıyorlar ya. Ya da doğru çıkmayınca kimse sizi yargılamıyor. Dolayısıyla kendi tahminlerimi yazmam için fırsat doğdu ve siz okurlarımıza da bunları yorumlamak kaldı. Aslında siz de tahminlerinizi yorum kısmına yazın da kimin daha iyi olduğu konusunda kapışalım. Kafamda bunu bir oyuna çevirmek vardı ama kazanana vadedebileceğim bir şey yoktu. O zaman başlayalım.

A grubundan başlayacak olursak iki tane madalya adayı 1 tane de aday adayı karşımıza çıkıyor. Kabul edelim Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi grubundan daha zor bir grup.  Açıkçası Giannis Antetokounmpo’nun turnuvaya gelmeyeceğinin haberinden sonra Fransa’yı 1 numaraya koymak zor olmadı. Ancak gel gelelim Slovenya’yı da 3. Sıraya yazmamı da zorlaştırdı. Ne alaka kardeşim derseniz Luka Doncic, Goran Dragic ve Anthony Randolph ile sağlam bir nüveye sahipler. Aynı zamanda Banvit’ten de tanıdık iki isim var: Vidmar ve Muric. Finlandıya’yı seçme sebebim ise diğer iki takım, İzlanda ve Polonya’dan güçlü görmem. Buraya bir not eklemek isterim; Yunanistan’da bir Antetokounmpo daha var ama o Giannis’in biladeri Thanasis. Sakin olun korkmayın yani.

B grubuna geçelim ve çok fazla yanlışımın çıkacağına inandığım gruba göz atalım. ŞOK ŞOK ŞOK!!! İtalya birinci olacak abi grupta. Litvanya’nın önüne geçeceğine inanıyorum. Güçsüz Gürcistan ve Ukrayna’nın ise bu aşamada eleneceği ortada. Dolayısıyla 3.lük-4.lük için kapışacak olan Almanya ve İsrail 2. Dünya Savaşı yaralarını saracaklar. Kardeşlik içinde geçeceğine inandığımız mücadeleyi İsrail kazanacaktı ve 3. Sırayı alacaktır.

Gelelim C grubuna. Burası da A grubuna nispeten daha tahmin edilesi bir grup. Büyük bir aksilik olmadığı sürece İspanya gruptan lider çıkacak. Aslında o aksilik oldu, Sergio Lull sakatlandı ama onsuz bile grubun olduğu gibi turnuvanın favorisi durumundalar. Hırvatistan’ın ise altındaki takımlardan çok önde ancak üstündeki takımdan ise geride olduğunu söylemek mümkün. Şöyle izah edeyim: İspanya Şampiyonlar liginde, Hırvatistan UEFA’da ama diğerleri ligden düşmemeye oynuyor. Umarım Çekya veya Karadağ vatandaşı okurlarımız alınmaz ama hal böyle. Anlaşılacağı üzere Karadağ ve Çekya’nın 3.lük-4.lük mücadelesi vereceğini düşünüyorum ve Çekya’yı üstün görüyorum. Romanya ve Macaristan’a da turnuvaya renk kattıkları için teşekkürler.

Geldik mi bizi heyecanlandıran yere? Siz okuyucularımızla en zıtlaşacağım yer burası olabilir. TÜRKİYE 1. OLACAK. Şaka. Kötü olanından. Zaten tahminlerimi üstte görüyorsunuz. Letonya, Türkiye’yi geçip 2. olacak. Şimdi diyeceksiniz sen Porzingisçilik yapıyorsun. Hayır kardeşim. Uzun rotasyonunda sıkıntı yaşayan bir milli takımla turnuvadayız. Ribaund alma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz ve orada çok güçlü bir silahları var. Asıl sonucu aramızdaki maçın galibinin belirleyeceğine inanmaktayım. Bu maçı da alabileceğimize olan inancım çok düşük. Diğer takımlara gelecek olursak Sırbistan’ın üstünlüğü çok net bir şekilde görünüyor. Turnuvaya çok fazla eksikle gelmelerine rağmen grup liderliğinde sıkıntı yaşamayacaklardır. Devam yazılarımda da göreceğiniz üzere ilerisi için sıkıntılı bir süreç geçireceklerini düşünüyorum. O eski halinden eser yok şimdi Rusya kardeş. Nerede o Krilenko’lu, Andrey Vorontsevich’li, Viktor Khryapa’lı muhteşem kadro. Hoş Vorontsevich var ama vereceği katkı tartışılır. Dolayısıyla bizim onlardan üstün olduğumuza inanıyorum. Bu gruptaki xfaktör ise Büyük Britanya olacaktır. Alabileceği sürpriz galibiyetlerle 2.-3.-4. Sıralamasında etkin olabilecekleri düşünüyorum. Ancak grupyan çıkma gibi bir potansiyel göremiyorum.

  1. Evet gruplar aşamasını bu şekilde sonlandırdım. Umarım hepsi tutar ve ahtapot Paul’den boşalan koltuğa yerleşirim.Tahminlerimi beğenmeyenler lütfen yorum yazın da sizinkileri de görelim. Teşekkürler.
 GRUP AGRUP BGRUP CGRUP D
1.FRANSAİTALYAİSPANYASIRBİSTAN
2.YUNANİSTANLİTVANYAHIRVATİSTANLETONYA
3.SLOVENYAİSRAİLÇEKYATÜRKİYE
4.FİNLANDİYAALMANYAKARADAĞRUSYA

Related posts

Millilerin 2019 Yolculuğu Devam Ediyor

Ali Öztürk

Doncic, takımını yalnız bırakacak

Orçun Yıldırım

Çin’de hangi ülke takımlarını göreceğiz?

Orçun Yıldırım

Leave a Comment