blank
DiğerMilli Takımlar

Rio 2016 Kervanında Son Durum

320görüntüleme

Tüm dünyada liglerin sonu yaklaştıkça herkesi Play-Off’ların yanında bir de Rio 2016 Olimpiyatlarının heyecanı sarmaya devam ediyor. Peki en önemli basketbol organizasyonlardan biri olan olimpiyatlara katılacak takımların kadrolarının son durumu ne?

Geçtiğimiz günlerde ABD kadrosunun en önemli pivotlarından biri konumunda bulunan DeMarcus Cousins vücudunun bazı bölgelerinde sakatlıklar olduğunu ve sezon sonunda ameliyat olup 5 Ağustosta başlayacak Milli Takım kampına yetişmek istediğini belirtmişti. Yıldız oyuncu yaptığı açıklamada: ‘Sezon boyunca vücudumun belirli bölgelerinden sakatlık yaşadım. Maçları bu şekilde oynadım ancak sezon sonunda bu sakatlıkların tedavi sürecine başlamamız gerekiyor. Umarım her şey yolunda gider ve yazın Amerika ile Olimpiyat kampına katılabilirim.’ demişti.

Buna benzer bir açıklama da İtalya Milli Takımının en önemli oyuncusu Danilo Gallinari’den geldi. Gallinari ayak bileğini burkup sakatlandıktan sonra 1 aydır sahalara dönememişti. Play-Off şansı yok denecek kadar az olan Denver Nuggets’ın yıldız oyuncusu yaptığı açıklamada sezonun geri kalanında forma giymeyeceğini ve olimpiyat elemelerine hazırlanacağını belirtti.

Son olarak basketbol severler için bir de üzücü haber geldi. Los Angeles Clippers’ın 30 yaşındaki All-Star guardı Chris Paul yaptığı açıklamada kendini Rio Olimpiyatlarında oynayacak kadar yeterli görmediğini belirterek ‘Bedenim onu ne zaman kullanabileceğimi bana söylüyor.’ dedi ve olimpiyatlarda ABD kadrosunda bulunmayacağını açıkladı.

Nihat Telli
nihattelli@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın