Köşe Yazıları Milli Takımlar

Rakibimiz mutlak favori İspanya

D grubunu 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile 4. sonlandıran A milli takımımız, C grubunu hiç yenilgi almadan bitiren, turnuvanın mutlak favorisi İspanya ile eşleşti. İlk gruplar belli olduğundan beri istemediğimiz senaryo ile karşı karşıyayız. Turnuvada ileriye gitmeyi hedefleyen herhangi bir takımın ilk dileği İspanya ile eşleşmemek olur hiç kuşkusuz.

Ama her şeye rağmen, Ufuk hocanın da dediği gibi enseyi karartıp moral bozmanın bir anlamı yok. 1 tane maç yapılacak ve eğer turnuvaya veda edeceksek, oyun kimliğimizi her maçta yaptığımız gibi sahaya yansıtarak görkemli veda diyebileceğimiz bir sonla turnuvayı kapatma şansımız var. Yapabileceğimiz her şeyi sahada kusursuz yaparak, bir şekilde maçın sonuna skor olarak ortak girip, turnuvanın bizim açımızdan en büyük handikabı olan maç sonu tecrübesizliğini de yenebilirsek, imkansız gözüken turun kapısını belki de aralayabiliriz.

Oyun bazında bizi en çok zorlayabilecek pozisyonlar, hem İspanya hem de bizim için kesinlikle uzun rotasyonu. Yıllar yılı Avrupa ve dünya şampiyonalarını domine eden Gasol kardeşler, ve bunlara ek olarak Nba’ye geçen sene ayak basan Hernangomez kardeşler. Son derece tecrübeli ve kaliteli olan bu uzun rotasyonuna karşı, oldukça dar rotasyonlu uzun opsiyonlarımızın yapabilecekleri, maçın gidişatını belirleyecektir.

Ama emin olduğumuz bir şey var ise o da mücadelemizin, gayretimizin, kanımızın son damlasına kadar İspanya’yı rahatsız ederek, sonuç ne olursa olsun bu genç takımın sahadan alkışlarla ayrılacağı…

Related posts

Ümit Milliler Havlu Attı

Mert Akyıldız

Yeni Model Lakers

Can Melek

Erkek Milli Takımın aday kadrosu açıklandı

Orçun Yıldırım

Leave a Comment