Milli Takımlar

Potanın Perileri Parkeye Çıkıyor

Potanın Perileri EuroBasket 2017

KADINLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Bu yıl Çek Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde organize edilen Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Kadın Takımımız, ilk maçında bugün Slovakya karşısına çıkıyor.  Slovakya ile oynayacağımız mücadele TSİ 16:00’da başlayacak ve NTV Spor’dan da naklen yayınlanacak. Daha önce Slovakya ile hazırlık turnuvaları ve resmi karşılaşmalarda 13 kez karşılaşan A Milli Kadın Takımımız, rakibi karşısında 6 maçtan galibiyetle ayrıldı. Üst üste 5. toplamda ise 11. kez Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak Slovakya, 2015 yılındaki son Avrupa Şampiyonası’nda ikinci tur gruplarında elenmişti.

Maçlarını Hradec Kralove şehrinde oynayacak olan A Milli Kadın Takımımız, B Grubu’nda Slovakya’nın yanı sıra Belarus ve İtalya ile karşı karşıya gelecek.

Toplam 16 takımın yer alacağı turnuvada, ülkeler dörderli 4 grupta yer alacak. Gruplarında ilk sırada yer alan takımlar doğrudan çeyrek finale yükselecek. Gruplarında 2 ve 3. sırayı alacak ekipler ise çeyrek finale yükselmek için eleme maçı oynayacak. Turnuvada çeyrek final 22 Haziran, yarı final 24 Haziran, final maçı ise 25 Haziran’da gerçekleşecek.

A Milli Kadın Basketbol Takımımıza Basketbol Günlüğü Ailesi olarak başarılar dileriz.

Related posts

“Sırbistan kadar hazırız”

Orçun Yıldırım

Sarıca, gelecek 12 yılın takımını oluşturduklarını düşünüyor

Orçun Yıldırım

Fransa, Litvanya’ya Fark Attı

Kenan Bojadzic

Leave a Comment