Potanın Perileri EuroBasket 2017
Milli Takımlar

Potanın Perileri Parkeye Çıkıyor

256görüntüleme

KADINLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Bu yıl Çek Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde organize edilen Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Kadın Takımımız, ilk maçında bugün Slovakya karşısına çıkıyor.  Slovakya ile oynayacağımız mücadele TSİ 16:00’da başlayacak ve NTV Spor’dan da naklen yayınlanacak. Daha önce Slovakya ile hazırlık turnuvaları ve resmi karşılaşmalarda 13 kez karşılaşan A Milli Kadın Takımımız, rakibi karşısında 6 maçtan galibiyetle ayrıldı. Üst üste 5. toplamda ise 11. kez Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak Slovakya, 2015 yılındaki son Avrupa Şampiyonası’nda ikinci tur gruplarında elenmişti.

Maçlarını Hradec Kralove şehrinde oynayacak olan A Milli Kadın Takımımız, B Grubu’nda Slovakya’nın yanı sıra Belarus ve İtalya ile karşı karşıya gelecek.

Toplam 16 takımın yer alacağı turnuvada, ülkeler dörderli 4 grupta yer alacak. Gruplarında ilk sırada yer alan takımlar doğrudan çeyrek finale yükselecek. Gruplarında 2 ve 3. sırayı alacak ekipler ise çeyrek finale yükselmek için eleme maçı oynayacak. Turnuvada çeyrek final 22 Haziran, yarı final 24 Haziran, final maçı ise 25 Haziran’da gerçekleşecek.

A Milli Kadın Basketbol Takımımıza Basketbol Günlüğü Ailesi olarak başarılar dileriz.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın