Milli Takımlar

Pachulia:”Amacımız en iyi performansımızı göstermek”

Gürcü milli takımının yıldızı NBA şampiyonu Zaza Pachulia, takım arkadaşlarının yaklaşmakta olan Eurobasket’te tarih yazacağını umuyor.

Gürcistan, en azından çeyrek finaller için oraya gelecek olası takımlardan biri olabilir ve oradan sonra ise her şey mümkündür. Şu an için, Pachulia FIBA.com’a söylediği gibi sadece formunu tekrardan tutmak istiyor.

“Şimdilik şekle girmeye odaklandım. Takımla pratik yapacak vaktim olmadı, oyuncular, sistem ve antrenör hakkında bilgi sahibi olsam da yine de takım ruhu hissetmek zaman alacak “dedi. “Artık sıfırdan her şeye başlamak için genç değilim, akıllıca oynayacağım. Oyunumu biliyorum, neye ihtiyacım olduğunu ve oraya ulaşmak için gereken adımları biliyorum. ”

Pachulia, ev sahibi İsrail, Litvanya, İtalya, Almanya ve Ukrayna’dan oluşan Grup B hakkında: “FIBA EuroBasket Grubumuz kolay değil, ancak çok dengeli bir seçim” dedi. “Maalesef Viktor Sanikidze’ye sahip olmayacağız ve bu bizim için büyük bir kayıp, ancak basketbol bir takım sporudur ve takviyeler ile yerini tamamlamaya çalışacağız.”

Gürcistan’ın eksik kalacağı bir diğer önemli parça da Beka Burjanadze’dir. Beka Burjanadze, sağ dizindeki sakatlığındaki iyileşmeyi Eylül ayında şampiyonaya girecek kadar hızlı tamamlayamadı. Yine de, Zaza ve Gürcistan yüksekhedefliyor. “Amacımız, FIBA ​​EuroBasket’teki en iyi performansımızı sunmak ve her geçen gün şampiyonaya hazırlanmaktır. Karşımızdaki isimlerle ilgilenmiyoruz. Kendimize odaklanacağız ve her maçı kazanmak için sahaya çıkacağız ve umarım en iyi FIBA ​​EuroBasket’imizi oynayacağız “dedi.

Related posts

Ürdün koçu Joseph Stiebling, Düverioğlu’na takıma katıldığı için teşekkür etti

Orçun Yıldırım

“Önce Slovenya’yı, sonra İspanya’yı yenip lider olacağız”

Orçun Yıldırım

Millilerin 2019 Dünya Kupası Yolculuğu

Ali Öztürk

Leave a Comment