ömer onan tbf milli takımlar
Kadınlar BasketbolMilli Takımlar

Ömer Onan Milli Takımı Değerlendirdi

313görüntüleme

POTANIN PERİLERİNE GÜVEN TAM

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, Çekya’da 16-25 Haziran’da düzenlenecek FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak Milli Takım hakkında AA muhabirine önemli açıklamalarda bulundu.

Ömer Onan; “Bunların hepsi adım adım olmalı. Ülke olarak hep bu yanlışı yapıyoruz, en baştan madalyayı konuşuyoruz. Bunlar uzun soluklu turnuvalar. Nasıl başladığın ve nasıl bitirdiğin çok önemli. Takımın form durumu çok önemli. Kötü başlarsın sonra düzeltirsin, iyi başlarsın sonra sakatlıklar ya da form düşüklüğü olabilir ve geriye düşebilirsin. Önce durumumuzu görelim, adım adım gidelim. Tüm oyuncularımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Hiç tatil yapmadan, birkaç gün dinlenerek fedakarca Milli Takım’a dahil oldular. Bu yönüyle burada bütün övgüyü, alkışı hak eden bir oyuncu grubu var. Çok karakterli oyunculardan kurulu, bugüne kadar Türkiye’yi hep gururlandırmış bir oyuncu grubuna sahibiz.

blank

Takımımız Slovenya’ya kampa gitti, ardından Rusya’ya giderek iki hazırlık maçı yaptı. Artık son hazırlıklar yapılacak, burada maçlarımız var, ondan sonra da turnuvaya gidilecek. Avantajımız çok büyük bir sakatlığımızın olmaması. Bizim için çok önemli bir oyuncu olan Bahar’ın bir sakatlığı vardı ama o da takımdaki yerini almaya başlıyor. Turnuva başladığı zaman inşallah herkes neler yapabileceğimizi görecek.” dedi.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın