Milli Takımlar

MİLLİ TAKIMDA SON KADRO AÇIKLANDI!

5-10 Temmuz tarihlerinde Manila’da Rio Olimpiyat Elemelerinde mücadele edecek millilerimizin teknik ekip kararıyla kadrodaki oyuncu sayısı 12’ye indirildi.Süpriz bi şekilde hazırlık maçlarında en etkileyici performans sergileyen isimlerin başında gelen Barış Hersek ve Doğuş Balbay kadrodan çıkarıldı.

Son Kadro şu şekilde :

Birkan Batuk, Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Ender Arslan, Semih Erden, Oğuz Savaş, Ali Muhammed, Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler, Kenan Sipahi, Ömer Aşık, Samet Geyik

EDİTÖR YORUMU

Ben tüm kamuoyunun aksine, iki kararın da doğru olduğunu düşünüyorum. Barış Hersek, TBL’de 4 farklı takımla şampiyonluk yaşasa da Milli Takım seviyesinde bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Her zaman doğru zamanda doğru yerdeydi.Geçen sezon neredeyse hiç oynamadı.Oynasa bile çok katkı yapmadı.Koç Ergin Ataman 4 numara pozisyonunda Cedi Osmana uzun süreler vericek.Ayrıca Cedi’ye Samet Geyik de destek verecek. Koç zaman zaman Semih’e ve Oğuz’a da bu pozisyonda dakikalar verebilir.

Doğuş Balbay ise milli takıma savunma anlamında çok şey katacak olsa da hücumda çok katkı sağlamayacağı için tercih edilmedi. Ender, Bobby ve Kenan, Doğuşa nazaran daha versatil oyuncular olarak göze çarpıyor.

Related posts

Koç Missas:”Giannis’in Oynamasını Bekliyorduk”.

Mehmet Salih Dal

Genç Millilerin Manheim Kadrosu Açıklandı

Nihat Telli

‘Eurobasket 2017’ Gelişmeleri

Mert Akyıldız

2 comments

Meczup 4 Temmuz 2016 at 15:26

Versatil ne demek açıklar mısınız

Reply
Akif Enes Kütük 4 Temmuz 2016 at 17:54

Çok yönlü

Reply

Leave a Comment