Llull 7-9 Ay Sahalardan Uzak!

Sergio Llull’un sakatlığının durumunun vehameti sabahın ilk saatlerinde doğrulandı. İspanyol basketbol federasyonu, oyuncunun ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildiğini açıkladı.

Llull’un Belçika karşısındaki hazırlık maçında yaşadığı sakatlıktan sonra sahalara dönmek için en az 7-9 aya ihtiyacı olacak.

Ünlü basketbolcu, Tabii ki Eurobasket’i kaçıracak ve onun için en iyi  senaryo Mart 2018’de rehabilitasyon sonrası sahalara dönmesi. Real Madrid ve İspanyol milli takım için çok önemli bir faktör olan oyuncu, Eurobasket2017’de oynamayı çok istediği her fırsatta belirtiyordu. Gelecek sezonun için takımın önemli bir parçası olan büyük yıldızı, Real Madrid taraftarlarını da derinden üzdü.

Llull, son iki yılda Real Madrid’in en önemli oyuncusu olarak ortaya çıktı ve geçen sezon EuroLeague MVP’siydi.

Akif Enes Kütük

Akif Enes Kütük

Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006’dan sonra Fenerbahçe ve 2006’dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG’nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yunanistan Evinde Zorlanmadı

Eurobasket için hazırlık dönemine giren ve bu sırada evinde bir hazırlık turnuvası düzenleyen Yunanistan, bu turnuvayı zorlanmadan kazanarak seyircisi önünde...

Kapat