Milli Takımlar

Hırvatlar, Slovenya’ya İlk Mağlubiyeti Tattırdı

Hazırlık karşılaşmaları çerçevesinde muazzam performans gösteren, yenilgisiz iki takım karşılaştı ve sahadan Saricli Bogdanovicli Hırvatistan galip geldi. Maçın ilk periyotunu ve ikinci periyotunun büyük bir kısmını önde götüren Slovenya, özellikle Doncic’in liderliğinde seyircilere çok güzel basketbol izletti. Bu bölümde alev alan ve 4’te 4 üçlük atan Doncic, takımını soyunma odasına 46-45 önde götürdü.

İkinci yarıda devreye giren Bojan Bogdanovic, Hırvatistanı öne geçirerek üçüncü çeyrekte takımını 67-63 öne geçirdi. İki taraf da karşılıklı sayılar bulsa da Slovenyalılar bir kez daha Doncic önderliğinde öne geçmeyi başardı. Ancak son dakikalarda Saric’in bulduğu ard arda basketler ile Hırvatlar maçı 85-81 önde bitirdi ve Slovenya’ya ilk mağlubiyetini tattırdı.

Hırvatistan’da takımını galibiyete taşıyan Dario Saric, 25 sayı, 15 ribaund ile double double yaparak yıldızlaştı. Onu 23 sayı ile takip eden Bogdanovic ise galibiyetin bir diğer mimarı oldu.

Bu maçta muazzam oynasa da takımını galibiyete taşıyamayan Doncic 27 sayı, 8 ribaund ve 5 asistle maçın en efektif adamı oldu. Slovenya’da Doncic’in yanında diğer etkili olan Edo Moric 20 sayı, Klemen Prepelic 12 sayı ve Goran Dragic 8 sayıyla oynadı.

Related posts

Bogdanovic coştu, Sırplar Karadağ’ı yendi!

Akif Enes Kütük

Milliler İtalya’da 2’de 0 Yaptı

Kenan Bojadzic

“Sırbistan Milli Takımı’nı izlemek çok korkunçtu”

Orçun Yıldırım

Leave a Comment