Hırvatlar Fransa’yı Devirdi

Eurobasket öncesinde hazırlık aşamalarında Paris’te karşılaşan Fransa ve Hırvatistan seyircilere Eurobasket seviyesinde bir maç izletti.

Maça konuk ekip Hırvatis’tan hücumda sıkıntı çekerek başlarken ilk periyotu Fransızlar 19-13 önde kapattı. İkinci periyotta daha iyi hücum etmeye başlayan Hırvatlar maça ortak olmayı başarsa da soyunma odasına 44-42’lik skor ile geride gitti.

Soyunma odasından çok motive dönmüş olan Diaw ve Nando De Colo farkı koruyarak maçın son bölümüne 69-64’lük önderlik ile girdi. Ancak bu bölümde müthiş oynayan Hırvatlar sahadan 87-92’lik galibiyetle ayrıldı.

Hırvatların tarafında maça damgayı vuran Dario Saric 16 sayı, 10 ribaund ve 4 asistle oynarken, Bojan Bogdanovic 19 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Marko Popovic 9 sayı, 6 asist, Dragan Bender 11 sayı ve Darko Planinic 8 sayıyla oynadı.

Diğer tarafta ev sahibi ekibinde Evan Fournier 24 sayıyla takımının en skoreri olurken, Nando De Colo 15 sayı, 5 asist, Thomas Heurtel 9 sayı, 6 asist ve Boris Diaw 5 sayı, 5 asistle oynadı.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Aziz Yıldırım: NBA’ya Gitmezse Fenerbahçe’de

Fenerbahçe Kulübü Başkan Aziz Yıldırım ve Şekip Mostoroğlu ile birlikte katılığı NTV Spor'da Feberhaçe Doğuş'un trasfer politikası hakkında açıklamalarda bulundular....

Kapat