Hernangomez: “Gasol kardeşlerle kıyaslanmak gurur verici”

Pau ve Marc Gasol’un İspanyol milli takımındaki mirası Willy ve Juancho Hernangomez gibi gözüküyor. New York Knicks centerının itiraf ettiği gibi, bu tür kıyaslamalar onları onurlandırıyor.

EuroBasket’in öncesi İspanyol milli takımının hazırlık ekibi gerçekten benzersiz bir özellik sunuyor. İki farklı kardeş çifti. Gasol kardeşler, Pau ve Marc ve Willy ve Juancho’lu Hernangomez kardeşler Eurobasket2017 kadrosunda beraber bulunuyor.

Willy: “Gasol ikilisi ile karşılaştırılmak gurur okşayıcı. Pau ve Marc’ın başarıları , beni ve erkek kardeşimi onları bizim idolümüz haline getirdi.

Juancho Hernangomez ise Marca’ya “Bunun daha sonra böyle bir şansın tekrarlanacağını sanmıyorum.  Ağabeyim ve ben yolumuza yeni başlıyoruz. İkimizin de milli takımla ilk yılı ve çok çalışmak istiyoruz. Herşeyimizi İspanya’ya vereceğiz. Gelecekte, milli takımdaki kardeşlerden bahsederken bizi de hatırlayacaklar. ”

Denver Nuggets oyuncusu Juancho, Gasollerin kendisinden ve Willy’den korktuğunu düşünüyor. “Onlarla ikiye iki maç yapmak istediğimizi söyledik ve cesaret edemediler. Onlar bizden korkuyorlar.”diye şaka yaptı.

Akif Enes Kütük

Akif Enes Kütük

Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Gallinari: “Takım arkadaşlarım bunu hak etmedi”

Danilo Gallinari, Eurobasket'i kaçırmasının ardından bir kez daha sakatlanmasına neden olan olaya ilişkin özürlerini dile getirdi . Dün gece Trento'daki...

Kapat