blank
Milli Takımlar

Gallinari: “Takım arkadaşlarım bunu hak etmedi”

358görüntüleme

Danilo Gallinari, Eurobasket’i kaçırmasının ardından bir kez daha sakatlanmasına neden olan olaya ilişkin özürlerini dile getirdi .

Dün gece Trento’daki İtalya ve Hollanda arasındaki hazırlık maçı Danilo Gallinari tarafından güzel hatırlanmayacak.

Hollandalı oyuncu Jito Kok, serbest atıştan sonra Gallinari ile ribaund almaya çalışırken itişmeler yaşanınca, Gallinari, rakibini yumrukladı ve elinde kırık oluştu.

Kırıktan dolayı Eurobasket2017’i kaçıracak olan Gallinari”Bu sadece bir hataydı.Özür dilerim takım arkadaşlarım için çok üzgünüm, “diyen Gallinari, İtalyan haber ajansı ANSA’ya verdiği demeçte: Tekrar ediyorum, takım arkadaşlarım bunları hak etmiyordu. Şimdi elimi bir müddet sabit tutmalı ve evde kalmalıyım. Daha sonra rehabilitasyon sona erdiğinde, Los Angeles’a geri döneceğim ”

Gallinari’nin oynamayacak olması, EuroBasket’e şampiyonluk hedefiyle giden İtalyan milli takımı için büyük bir darbe. Bi önceki turnuvada “Galo” maç başına ortalama 17.9 sayı ve 6.9 ribaundla oynamıştı.

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın