galatasaray odeabank ergin ataman

Ergin Ataman EuroBasket Açıklaması

EuroBasket 2017 tamamlandıktan eski koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.İşte açıklaması;

Dün akşam Slovenya’yı alkışlarken, kendi ülkemizde düzenlenen bir şampiyonada neden kürsüde olmadığımız, hatta çeyrek final bile oynamadan turnuvaya neden erken veda ettiğimizi irdelemeliyiz.

Turnuvada görev alan tüm oyuncularımız ve teknik kadromuzun olağanüstü mücadele etmesine, Avrupa’nın en iyisi olduğumuzu iddia ettiğimiz ligimize, son yıllarda Avrupa’da büyük başarı kazanan kulüplerimize, basketbola en büyük maddi ve manevi desteği veren devletimize ve en önemlisi son topa kadar devam eden halkımızın sevgisine rağmen. Bu şampiyona Türkiye’ye verildiği günden beri hedef turnuva tespit edilip; gerekli düzenleme, plan ve programların yapılmaması, kulüplerimizin Türkiye Milli Takımı başarısı için çaba göstermemesi, Türkiye Basketbol Federasyonun, aslında avantajına çevirebileceği Türk FIBA Başkanı ile işbirliği yapmak yerine anlamsız ve kabul edilemez bir soğuk savaşa girmesi… Sonuçta kaybeden yine Türkiye oldu.

Çok acil olarak mazaret değil, çare ve çözüm üretmezsek bir sonraki şampiyonalarda da durum bur turnuvada pek de farklı olmayacaktır.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Rolands Smits Barcelona’da

Yaz döneminde ismi Anadolu Efes ve Barcelona Lassa ile anılan Rolands Smits turnuva sonrası “Katalanlar” ile anlaştı. Barcelona bugün yaptığı...

Kapat