Köşe Yazıları Milli Takımlar

Dragic ve Slovenya durdurulamıyor!!

Eurobasket ilk tur, grup maçlarının sonlarına gelirken en büyük dikkatleri üzerine toplayan takım hiç kuşku yok ki Slovenya. Grubunda Fransa ve Yunanistan gibi 2 basketbol ekolünü barındıran Slovenya, 5 galibiyet 0 yenilgi ile grubu lider tamamlamayı garantiledi.

Geçen sene Miami Heat ile oldukça iyi bir sezon geçiren Goran Dragic önderliğindeki Slovenya takımı Doncic, Randolph, Prepelic ve Blazic ile birlikte elit bir hücum takımı oldu. Şu ana kadar turnuvada izlediğim en iyi modern basketbolu oynayan takım. Kadro yapısı kısa süreli hücumlara ve geçiş hücumlarını doğru paslar ile sonuçlandırmaya oldukça uygun. Dragic’in gözü kara hızlı hücumlarına, turnuvada daha çare bulunabilmiş değil. Bu oyuna bide genç prensleri Doncic’te dahil olunca durdurulması oldukça güç oluyorlar.

Bu takımın nereye kadar gidebileceğine dair bahse girebilirsiniz. Sonuna kadar gidebilirler mi? 2. turda Ukrayna’ya karşı rahat bir maç geçirmelerini beklemek yanlış olmaz. Ligin çapraz eşleşme çizelgesine göre büyük bir aksilik olmazsa muhtemel İspanya eşleşmesi en yakın yarı finalde olabilecekmiş gibi görünüyor. Yarı finale kadar kazasız gelebilirlerse, turnuvanın mutlak favorisi olan İspanya’ya karşı en iyi yapabildikleri modern basketbolu kusursuz oynayabilirlerse, Matadorlar karşısındaki avantajı kendi lehlerine çevirebilirler. Ve bu da hiç sürpriz olmaz…

Related posts

Potanın Perileri Slovakya’yı Farklı Yendi

Ruhi Ünal

“Sırbistan kadar hazırız”

Orçun Yıldırım

Bobby Son Saniyede Çekya’yı Yıktı

Kenan Bojadzic

Leave a Comment