Milli Takımlar

Doncic Parlamaya Devam Ediyor

Eurobasket hazırlıkları tüm milli takımlarda devam ederken herkesin gözü tekrardan muhteşem çocuk Luka Doncic’teydi. daha 18 yaşında olan bu yıldız isim geçtiğimiz senelerde Real Madrid’de yaptıklarını milli takımda da yapmaya devam ediyor.

Çekya ile karşılaşan Slovenya takımı bu maçtan 88-80 galibiyetle ayrılırken Luka Doncic 20 sayı, 8 ribaund, 2 asist, 2 top çalma ve 2 blok ile sahanın her yerinde vardı. Goran Dragic ise takım kaptanlığının getirmiş olduğu sorumluluk ile 18 sayı ve 6 ribaund ile görevini yerine getirdi.

Diğer tarafta ise Jan Vesely’nin yokluğunu çeken Çekya’da Martin Peterka 17 sayı ile takımının en skorer ismi olurken Wizardslı Tomas Satoransky 13 sayı ve 6 asit ile oynadı.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Igor Kokoskov, takımından memnun olduğunu ve Eurobasket’e en hazır şekilde katılmak için ellerinden geleni yaptığını söylerken, milli takımdan Gregor Hrovat ve Erazem Lorbek’in ayrıldığını da açıkladı. Bu açıklamadan sonra 15 kişi kalan Slovenya takımında, Eurobasket öncesi 3 kişiye ile daha yollarını ayıracak.

Related posts

Turnuva Bahisleri Açılsın-1

Ali Ergün Fıstık

Türkoğlu : Yeni Bir Oluşumun İçindeyiz

Ruhi Ünal

12 Cesur Yürek

Mehmet Berk Alınca

Leave a Comment