Milli Takımlar

Bobby Son Saniyede Çekya’yı Yıktı

Hazırlık sürecinde üst üste maçlar kaybeden milli takımımız bugün Çek Cumhuriyeti ile karşılaştı ve son saniyede Bobby Dixon’un bulduğu üçlük ile maçı kazandı. Milli oyuncularımızın morallerinin Eurobasket öncesi yükselmesi için bu galibiyetin önemi çok büyüktü.

Maça tempolu ve konsantre başlayan 12 dev adam, Çekya’yı savunmada durduramayınca farkı çok açamadı ve ilk periyotu 16-21 önde bitirdi. İkinci çeyrekte Çekya oyunu dengeledi ve soyunma odasına giderken farkı 2 sayıya indirmeyi başardı.

Soyunma odasından daha konsantre dönen Çekya üçüncü periyotun ilk yarısında farkı 7 sayıya çıkartsa da millilerimiz bu durumu terse çevirerek son bölüme 48-52 önde girdi. Son periyotta oyunun temposunun düşmesi ile hücumda sıkıntı yaşamaya başlayan millilerimiz sondan bir önceki hücum Melih Mahmutoğlu’nun serbest atışları ile durumu 65-64 yaptı.

Çekler son hücumlarında buldukları serbest atışlarından sadece birini değerlendirmeyi başarınca, millilerimize bir fırsat doğdu. Bobby Dixon’un maçın bitiş düdüğü ile birlikte bulduğu 3 sayılık atış sayesinde sahadan 65-66 galip ayrıldı ve Eurobasket öncesi moral depoladı.

 

Maçta Cedi Osman 19, Furkan Aldemir 11, Ali Muhammed 9, Semih Erden 7, Barış Hersek 6, Kenan Sipahi 5, Furkan Korkmaz 3, Göksenin Köksal 2, Sinan Güler 2 ve Sertaç Şanlı 1 sayı yaptı. Millilerimiz 18 Ağustos’ta İsrail’de düzenlenecek olan bir başka hazırlık turnuvasına katılacak ve burada 3 günde 2 maç yapacak. Ardından 21 Ağustostan 12 dev adam yurda geri dönecek.

Related posts

FIBA Dünya Kupası’na gidecek son 3 takım bu akşam belli olacak

Orçun Yıldırım

Fransa, Belçika’yı Mağlup Etti

Mehmet Salih Dal

A Milli Kadın Basketbol Takım Aday Kadrosu Açıklandı

Ruhi Ünal

Leave a Comment